The Map of Happiness
Anlamış Gibi Yapanlar
Aslında bir bok anlamadım ama olsun. Gene de anlamış gibi yapayım tribi... Özellikle de kaynağının ingilizce kurslarına dayandığını tahmin ettiğim bu oluşum, yabancı hocaların herhangi bir şekilde espri benzeri bir söz söylemeleri durumunda kendini açıkça belli etmektedir. Yabancı hocanın yaptığı kalitesi belirsiz esprinin ardından belirli bir kitle bağırarak güler. Kitle bireylerinin aklından şunlar geçmektedir: "Herkes gülüyor. Anlamadım ama ben de güleyim, anlamış sansınlar." Ardından imece usulü bağırışlı kahkaha kopar. Bu gülme ve bağırma bocalaması içinde olanlar aslında espriye gülmemektedirler. Olay "Hocam Ben ANLADIM!!!" olayıdır. Söylenen lafı aralarından sadece birisinin anlaması bile kitlenin harekete geçmesi için yeterli bir gerekçedir.

Hocanın, "Sayfa 16’yı açınız." sözünü espri sanarak gülenlere tanıklık etmiş birisi olarak bu durumun sadece yurdum topraklarında yaşanmakta vede bizler tarafından acı ile izlenmekte olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim.
Orbital®

Bazen de karşıdaki kırk saattir konuşmaktadır, bay gelir, dinlemeyi falan bırakırız, otomatiğe takarız, adam durduğu an "hı-hı". Ne dinleriz ne bişey.
Aytuğ

Hayatımda bu konuyla ilgili en büyük dumur Guns 'N Roses konserinde başıma gelmişti. Axl Rose sahneye atılan maytaplar yüzünden seyircileri uyardı. Konseri bitirelim mi, felan gibi bişiy dedi ve koca İnönü stadı "Yeessssss!" diye inledi. Ondan sonraki 15 dakkayı bizim gruptan kimse hatırlamıyor. Kramp girene kadar yerlerde debelenmiştik. Madem annamıyon sus baarma arkadaşım yaa...
JuDaS®

Bazen salaklığım tutar birşeyi bikaç defa üstüste anlamam. Artık dördüncü defada anlamayınca birdaha sormaya utanıp. "Haaaaaa ölemiydi hahahaha" şeklinde anlarmış gibi yaparım.
Extremist

dışardan karmaşık bi paket yemek siparişi verdiğinde eğer telefonu cevaplayan kişi hiç bi şeyi tekrar etmeden "tamam efendim, geliyo" derse emin olursun ki yanlış bir şeyler olacaktır
hep böyle oldu bu
mazya

derste hoca ısrarla "anlamayan varsa sorsun" demesine rağmen kimse ağzını açmaz, tüm sınıf anlamış havasındadır. herkes susunca sormak isteyenlerin de cesareti kırılır, angut durumuna düşmek istemezler.
talkative

ben aynısını annemlerle cnn fln izlerken yapıyorum. o kadar senenin ve çabanın boşa gittiğini sanıp üzülmesinler diye.
|KaNoX|

Tünaydın Diyenler »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv