The Map of Happiness
Araba Kullanma
Sol şeritte giderken önünüzde yavaş giden arabaya birkaç defa selektör yaptınız ve tınmadı, kornaya asıldınız, nihayet sağ sinyali verdi ve sağa çekildi. Gaza yüklendiniz yanından geçerken sürücüsüne bir göz attınız, "aha nah işte bayan" veya "oha tipe bak öküz herif" demesseniz adam değilsiniz.
sosyopat

Arabayı kullanırken hafifçe sağa eğilip aynadan kendine bakmak, yakışıklı - güzel olup olmadığını tespit etmek eğlencelidir. Ama çok yakından ve yüzünün yarısını gördüğün için bu gibi durumlarda hiç beğenmezsin kendini.

Arka koltukta kur yapmayı düşündüğünüz biri oturuyorsa dikiz aynaları çok işe yararlar. O kişi konuşurken dikiz aynasından gözlerinin içine bakıp "Araba kullanıyorum ama seni de dikkatlice dinliyorum." mesajı verilebilir. Ayrıca dikiz aynasını dikkatle keserken, ani bir hareketle ama sadece gözlerle yan aynaları kontrol etmek, bunu yaparken son derece ciddi ve sert olmak, dikiz aynasından seni seyreden kişiye "Bak bak bak ne güzel araba kullanıyor." dedirtmek için yapılan bir salaklıktır.
zuxxi

Çalan müziğin verdiği gazla vitese takarken tribe girenleri sinsice seyrederim. Rallide ya da Hollywood filminde olduklarını hissederler bir an.
harvi

öndeki araba iki santim ilerlese, içgüdüsel bi etkiyle biz de aynını yaparız. çok yol katetmiş olmanın verdiği keyifle geride kalmamış olmanın verdiği rahatlık birbirine karışır.
su211

Yeşil ışık yandı. Herkez seri bi şekilde hızlanıyo ama ben sakin ve yavaş yavaş gidiyorum. Yüzümde biraz sonra olacaklar yüzünden hafif bir gülümseme var. Hepsi bir sonraki kırmızı ışığa yakalandı. Ama ben oraya varıncaya kadar yeşil yanıyor ve ben hiç hızımı kesmeden onların yanından geçip gidiyorum. Dikiz aynamdan arkadaki sazanlara bakıyorum, g.tüm feci şekilde kalkmış...
TSuBaSa

Ya şu erkeklerin bayanlara yol verme durumu yok mu, Allahım sanki sevgisini veriyo adam. Ne mutlu, ne huzurlu. Suratta koca bi gülümseme. Hadi len, derim hepsine. Hiç ihtiyacımız yok kıyağa.
D.Mine

Yandan geçen arabalara ve içindekilere bi göz atmadan devam etmek zordur, özellikle de ışıklarda.
harvi

Sıkışık trafikte her frene basışımda arkamdaki adamın yüzü parlar kırmızı kırmızı. Eğlenirim ama trafiğin hiç ferahlamamasını isteyecek kadar değil. Bir nevi mecburi eğlence yaratma hali diyebiliriz.
tembel teneke

Camdan el çıkarma olayı otoyolda süratle ilerlerken gerçekleşir. Elinizi çıkarırsınız dışarı, avucunuzu açarsınız ama parmaklarınız sımsıkı kapalıdır. Rüzgar elinizi arkaya ittirirken siz onu dengede tutmaya çalışırsınız.
tembel teneke

bazi sürücüler (hepsi deyil tabiki) yayalara yol verirken tek elleriyle "geç hadi geç" yaparlar. o harekette hep bi aşşağılama sezerim.
dirty

Neden bilmiyorum ama artık beni trafikte zorla ve tehlikeli biçimde geçmeye çalışanların yanına yaklaşıp Alkışlamaktan kendimi alamıyorum. Burdan hepsine kucak dolusu Alkışlar. Ha bu arada biri yanınıza gelip alkışlarsa bilinki Ben'im.
Kıllanan Adam

Kırmızı ışıkta beklerken el freninin düğmesiyle oynamak apayrı bir konu tabiki
Pioneer_

Küçükken yolculuklarda babamın yani şoförün sağ omzundan, annemin yani co-pilotun sol omzundan kafamı uzattığım gibi yolu takip ederdim...

Şimdi araba kullanan bir şahıs olarak babamın sabrını takdir etmeden geçemiyorum...
jixus

uzun ve geniş bi viraj alırken direksiyonu sabit tutmaya çalışıyosunuz. ve evet ayarı yakaladınız. çok zevkli yaw.
waq

Sarı ışık yanar yanmaz kornaya basanlar vardır. Yav ne zaman sarı ışığı algıladın da ardından kornaya bastın. Bu ne hız yarabbi.
press

Trafikteyken birbirimize yol verdiğimizde falan teşşekkür anlamında selektör yaparız, el mel sallarız ya hani. Acaip mutlu olurum o anlarda, ne biliim işte dostluk, kardeşlik duygularım kabarır sanki.
Ozokahn

kırmızı ışığa hafif süratte yanaşırken müzik eşliğinde frene az az dokunarak müziğin ritmini arabasıyla yaşayan manyaklar vardır. fren lambalarının yanıp yanıp sönmesinden bu hareketi yaptıkları ve müziğin ritm durumu rahatlıkla gözlemlenebilir.
nelanbu

bazen yol kenarında durup da beklerken dörtlüleri yakarsınız ya, işte o noktada öndeki araba ile benimkinin aynı anda dörtlülerinin yanmasından duyduğum hazzı hiç bir şeyden alamam, hatta sırf senkronize hareket etmeleri için bir çok kez dörtlüleri açıp kapatıp vakiti tutturmaya çalıştığım olmuştur. bir de ritme uygun bir müzik koydunmu...
fallus

kaza olmuş, trafik felç. kaza mahaline yaklaşıyosun. herkes yanından geçerken 2 sn durup arabaların durumuna bakıyo. "way anasını iyi kitlemişler" tarzında. Sende "ulan eşşek herifler ilerlesenize, sinema mı seyrediyosunuz" tribindesin. ilerledin. kendini zor tutarsın bakmamak için, ama göz ucuyla bakarsın elbet. sen de eşşeksin işte, hani bakmıycaktın?
Dylan

Kalkmak Zorunda Olma »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv