The Map of Happiness
Kıza Bakabilme
Yolda yürüyosunuz, önünüzde de cillop gibi bir hatun. En azından gördüğünüz kadarıyla. içinizdeki onu önden görme isteği tüm benliğinizi kavuruyor. Biraz adım sıklaştıriim diosunuz ama kesin çözüm diil. Çünkü bayanı geçseniz bile kafayı çevirip bakmak amelece geliyor. Onu görmeden yitirme duygusu da yok diil hani. Ve final aşaması; gözümüzü karartıyoruz, herşey hazır, onu geçtikten sonra arkaya dönmeyecek ama tam yanından geçerken başka bir şeye bakıyomuş gibi yaparak kafayı tam değil ama, tizden az bir açıyla çevireceğiz...
prekaazi

Cafede, barda, restoranda otururken de gelir başımıza bu. İşte biraz ileride, ama tam bakış alanımızın içine girmeyen bir yerde oturan kadın ilgimizi çekti. Çeker ya.

Ama daha tam göremedik, şöyle bir ilgimizi çekti sadece. Biraz daha bakmak, gerçekten ilgi çekici olup olmadığını anlamak istiyoruz. Aksilik, tam onun bakış hizasındayız. Kafayı dönderip süzmek eşşeklik olarak algılanabilir. Gözümüzün yanına denk gelen görüntüsünden, en azından oturduğumuz tarafa bakmadığını anlayabildiğimiz bir an kovalar, hemen şööle bi süzeriz.

aha yakalandık ... yanlış tespit etmişiz ... kaçır olm gözünü ... garsonu arıyomuş gibi filan yap ... yok abi yemez fena yakalandık ... bakmak olmaz artık; anlam taşır ... öff bea.
zuxxi

En çok hafta arası o ün yapmış olan 8.15 vapurunda başıma gelir bu olay. Ayakta kalmamak için binbir türlü eziyet sonucu oturduğum 3 kişilik yerde tam yanıma bir kız oturur. Başımı yana çevirsem burun buruna geliriz kızla. Meraktan çatlamaktayımdır nasıl bir tip diye. Yarım saat boyunca merak edip aklımdan bir plan kurarım. Buna göre, vapur yanaşınca, kız kalkınca ben de hemen kalkar, kızı hızla geçer, az ilerde ona doğru pozisyonumu alırım. Bu kadar uğraşın sonucunda kız tabiki mantar bir hatun çıkar; bende ne salağım diye yoluma devam ederim.
tetenek

Bu durumlarda bazen boynu ağrımış gibi yapıp baktıktan sonra, kafayı bir sağa bir sola yatırarak çevirmek de fena yöntem değildir. Yutmasalar bile bana ne artık.
D-Max

İlgimizi çeken karşı cinse çaktırmadan bakabilmek için ters takla atıyoruz. Ama o ne; salak bir karşı cins bakışı üzerine alındı ve bitakım triplere girmeye başladı. "Yok kardeşim, sana değil, arkandakine" yi el hareketleriyle ifade etmenin olanaksızlığını ve gereksizliğini de kavradığımız için, o tarafa bakamıyoz ya artık...
çernük

Sarışın olup da arkadan çok güzel olan "Olm fıstık gibi kız" diye düşündüğünüz zamanlarda sakın hızlı yürüyüp, kızın önüne geçip, yüzüne bakmaya calışmayın; o kızlar hep çirkindir. Siz siz olun arkadan yürümeye devam edip olayın zevkini cıkartın.
lowrider

Vapura binmek için iskelede beklersin, bir anda ön tarafta mini etekli manyak bi kız belirir. Kapılar açılır, vapura binersin, başlarsın kızı takibe. Oturduğu yerin tam karşısına oturmalısındır ki, rahat rahat her şeyi görebilesin.
A-Hidefix

Binersin otobüse oturursun. Arkanda oturan kız yanındaki arkadaşıyla başlar konuşmaya. Sen de duyarsın tabii hepsini. Kızın sesi pek güzeldir. Lan acaba kendisi de güzel mi? Şimdi dönüp bakmak da olmaz kızın suratına. Meraktan ölür insan. Kızdan önce ineceksen merakını yenersin; yanından geçerken bakarsın dikkatli dikkatli. Yok hiç de güzel değilmiş.
gezgin007

Yolda bir hatun gayet kısa eteğiyle salınarak yürümektedir. Sen de arkasından aar aar yürürsün. Kıza yakalanma tehlikesi yoktur. Raat raat bakarsın. Fakat unutulan bişey vardır; etraftaki hemcinslerin. Onlar da kıza bakmaktadır. Kızı yeterince kestikten sonra çevrelerine bakarlar ve seni görürler. Arkasından yürüdüğün için peşine takılmış abaza durumuna düşersin. Aynı olaya şahit olmanın verdii rahatlıkla 40 yıllık dostun gibi bakarlar. Yüzlerde ufak bir gülümseme belirir. Adrenalin daha da artar ve kıpkırmızı olursun. "Ulan ne diye bakıyom ki elalemin kızına, benim gül gibi sevgilim var" dersin, uzaklaşırsın.
nosferatu

Kıza bakamama kadar iğrenç bir pozisyon yoktur. Ailenle ev ziyaretine gidersin ve evin hanımı hatun tam önünde minisiyle bacak bacak üstüne atar ve mevsimine göre okulu ya da notları sorar. Gözlerinizi oynatmanız hiç tavsiye edilmez çünkü kocası, çocukları ve ananız babanız; herkesin gözleri gözlerinizdedir. Gözlerinizi sabitlemeye çalışırken alnınızdaki ter damlaları yeter ulan kapa bacağını geberecem demektedir sanki. Bu aktiviteyi düzenli tekrarlayarak dünyevi zevklere karşı koymayı öğrenebilir, nirvana olaylarına yazılabilirsiniz amma velakin ben derim ki "zen rahibi" olsa iradeyi koyverir. Ama olmaz ki, öyle de oturulmaz ki. Siz siz olun kaçın böyle pozisyonlardan.
kuntiz

Eğer önünüzdeki arabanın şöför mahalindeki hatuna arabasının dikiz aynasından bakıyorsanız ve gözünüze genç ve güzel geliyorsa, sizi temin ederimki o derece yaşlı ve çirkin bir bayandır!
do

Kaldırımda yürürken öndeki hatunla 45 derecelik sinüs üçgeni oluşturacak şekilde mesafe bıraktıktan sonra kafayı hafiften dükkanların camlarına çevirip, vitrindeki mamülllere bakar ayağıyla hatunu kesmek güzel bir etkinliktir...
Geberesice

Yolda yürürken göz ucuyla kestirdiğin arkası dönük, beline kadar saçları salmış bir afeti tam poz bi göriym diye için içini yerken tipin aslında üniversite hipisi, sakallı, gözlüklü bi hemcinsin olduğunu anlamak kadar seni irkilten ve omur iliğine "inbeee inbee" diye mesajlar gönderen başka bir titreme var mıdır?
Ziban

Kızın arkasından yürürken, nası birşey olduğunu tahmin etmenin en rahat yolu, karşı taraftan gelen adamın gözlerine ve surat ifadesine bakmaktır.
Ruler_

Kıza bakmak için en uygun durum bir yoldan karşıya geçmeniz gerektiğinde yaşanır. Önce kıza sonra sağa sonra tekrar kıza bakıp rahatlamış bir biçimde geçersiniz karşıya.
Brainfour

Tanrım ne kadar zor oldu benim için yıllarca. Ah o utangaç üstbenliğim ne kızlar kaçırttı bana. Bakamadım ya bakamadım bakana şimdi olsa yine bakamam.
lennie

Çok hoş bir hatun vardır, hafiften kesersin. Derken senden ateş yada başka bişi ister. O andan sonra onu kessen mi kesmesen mi bilemezsin. Kesmeye devam etsen acaba kız içinden "salağa bak! iyiki bir ateş istedik, hemen ağzı sulandı, kuduz köpek nolcak!" diye düşünebilir mi kuşkusuna kapılırsın.
samataboy

Arabada giderken trafik sıkışırsa ve arkadaki arabada hoş bir hatun varsa gözüm devamlı dikiz aynasına gider. Gözde güneş gözlüğü varsa sorun yok rahat rahat çaktırmadan hatunu keserim. Fakat güneş gözlüğü takılmayacak bir havaysa dikiz aynasından kesme esnasında farkedilme riski vardır. Farkedilirsem hemen "ben sana bakmıyomki trafiği kontrol ediyom" pozumu takınıp sağ ve sol dikiz aynalarına bakma tribi yaparım. Bu esnada arkadaki arabanın önüne başka araba girmemesi için bin türlü cambazlıkda itinayla yapılır.
Extremist

Araba Kullanma »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv