The Map of Happiness
Ayakta Alkışlayanlar
Tiyatroda oyun bitince mutlaka bir kac kişi ayakta alkışlamaya başlar. Oyun fena değildir gerçi ama, o kadar da iyi değil, diye düşünürsün. Önce tınmazsın, sonra etrafına bakınırsın, insanların coğunluğu gaza gelmiş ayakta alkışlıyorsa (özelikle de senin etrafındakiler) sen de kalkarsın, ayıp olacak neticede insanlara. Di mi, o kadar kişi kalkmış alkışlıyorsa bir bildikleri vardır, senin ne haddine beğenmemek.

Bir de salondan çabuk çıkmak için ayakta alkışlayıp sonra hemen kaçanlar var ki onlara söyleyecek söz bulamıyorum.
Ikarus

Benim de uzun süredir üzerine kıllandığım bir gruptur ayakta alkışlayanlar. Alkışla efendi efendi, sahnedeki olay hakikaten seni can evinden vurduysa, "Breh be abi, beğenimi iyice ifade etmeliyim ki yapanlar uğraşlarının karşılığını alsınlar." diye düşünürsen fırla ayağa kop. Yok efendim alemin yalakasıyız ya, her temsili ayakta alkışlarız.

Arkadaşımızın da dediği gibi ayakta alkışlayıp hemen uzamaya çalışan ve hem alkışlayıp hem de aynı zamanda salonu terketmeye uğraşan yan elemanları vardır bu grubun. Ben de onlara söyleyecek bir söz bulamadım.
zuxxi

Kılım abi yaa bu olaya. Bu yüzden tiyatro sonlarını beklemek istemiyorum inanın. Bu tipler genelde önlerde oturur ve oyunun bitmesini sabırsızlıkla bekler, ve biter bitmez ayağa fırlar ve alkışlamaya başlar ve hem alkışlar hem de etrafına bakar "Kalksanıza lan ayağa, boşunamı kalktık " "Güzel oyun dimi, güzel oyun" tip ve sırıtmasıyla insanları bakışlarıyla rahatsız etmeye başlar. Hatta birgün inanın oyun bitmeden iki inek ayağa kalktı ve deli gibi alkışlamaya başladılar, tabiki oyun bitmemişti ama elbet biteceki muhaahaha, oyun bitti ve yine fırladılar havaya nerdeyse en arkaya kadar baktılar, biz de uyduk modaya ve kalktık ama ön tarafta arada bir tane boşluk vardı. İyice dikkat ettim ve biri kalkmamıştı. Ben bakışlara yenilmiştim ama o adam yenilmemişti. Ben bıraktım oyunu adamı alkışlamaya başladım. Arada "bravo" "varol" "yaşa" nidalarıyla imrenerek alkışladım, ama birazdan sol taraftan iki adet koltuk değneği getirildiğini görünce, biraz şaşırdım ve korktuğum başıma geldi, abiii inanırmısınız adam eşinden koltuk değneklerini istemiş ayağa kalkmak için. Ne diyeyim, helal olsun.
McDemir

Bu tipler hep Amerikan filmlerinde olur imkansızı başarmış kahramanımızın antrenörü ebeveyni asker arkadaşı neyin gözlerini hipnoz olmuşcasına dikip hayranlıkla alkışlar, mest olmuştur. Hadi o film de ulan her seyrettiğimiz tiyatroda da imkansızı başarmıyolar ya bre özengeçler.
Ziban

Avuç içleri birbirine denk gelecek şekilde alkışlayarak tok bir ses çıkarırlar. Gittikleri her oyunu beğenirler. Oyundan sonra kulise girmek için türlü hokkabazlıklar yapar, olmazsa oyuncular çıkarken "üstad harikaydı", "hocam tebrikler" diyerek insanı sinir ederler.
kocero82

Bunların bi de ağlayan modelleri var ki soylarının tükenmesi için bi ekip kurduk.
Itch

bunlar bide zik gibi ortada kalıp göze batmamak için yanındakileri dürterler "kalk lan, kalk" die, yanındakiler iplemesse hafiften yumruk atarlar ki; bu oturanın bu adama pandik atmasına sebep olabilir.
EricCartman

Anlamış Gibi Yapanlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv