The Map of Happiness
İpucu
Beş oda, bir salondan oluşan nadide bir evde işlenmiş cinayetin, hangi odada, kim tarafından ve neyle işlendiğinin bulunmaya çalışıldığı dandik bir dedektiflik oyunuydu. Altı tane katil zanlısı, altı tane suç aleti, sekiz tanede oda ihtimali vardı sanırım. Ve bunların küçük kartlar üzerinde resimleri vardı. Bu resimlerden, katil zanlılarının bende oluşturduğu izlenimler:

Bay Altın, çok kalender bir adamdı, ama sinsiydi sanki.
Bay Kaymak, seviyesizdi.
Prof. Deniz, mavi suratıyla pekte prof havası yoktu, daha çok paragöz bir tipti.
Bayan Kaktüs, dırdırcı bir tipti sinir olurdum, direk ondan şüphelenirdim.
Bayan Alev, çok seksiydi. Kırmızıdan ve isminden olsa gerek.
Bayan Menekşe, ağırbaşlı ve kibardı.

Suç aletleri: Normal olarak tabanca, bıçak ve ip vardı, tamam ingiliz anahtarı da bi dereceye kadar ama şamdana mantık yürütmek imkansız.

Başta ablamla çok büyük zevkle oynadık oyunu, fakat sonra sıkılıp, onu bir evcilik malzemesi yaptık. Bay Altınla bayan Alevi, Prof Denizle Bayan Menekşe'yi, Bay Kaymakla da Bayan Kaktüs'ü evlendirdik genelde.
sosyopat

"İtham Ediyorum!" lafı bu oyunu oynadığım ilk günden beri ağzıma yapışmıştır. Kaç sene oldu kurtulamıyorum bundan.
aimagine

Biz de çok oynamıştık ablamlarla bu oyunu. Ben küçüktüm ve bir parça ürkerdim ve gerilirdim oynarken, beni en çok katil zanlılarının resimleri korkuturdu. Hatta oyun bittikten sonra bir süre korku filmi arkası hislerle bakardım etrafıma. Oyun mu oynuyoruz işkence mi? Şimdiki aklım olsa oynamam, git milyoner oyna, borsa oyna, hayret bişey!
moss

Electronic Junior Set »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv