The Map of Happiness
Cep Telefonları
Hani şarjı bitecekken "düt düt" diye bağırmaya başlar cep telefonumuz biz evdeyken. İşi gücü bırakıp, telefonu, kapanmadan şarj edevatına yetiştirmek için uğraşırız.

Çünkü telefon kapanırsa onu yeniden açmamız, pin numarası zart zurtu girmemiz gerekecektir. Hem kendi kendine kapanan telefon pili iyice yemiş demektir; bir kaç dakika boyunca açılmayabilir. Ya başında beklemek zorunda kalırız, ya da sonra açarım diye bırakır, unutur gideriz.

İşte o yetiştirme anında çok az başarı elde etmişliğim vardır. Mağdurum.
zuxxi

Cep olayında en çok konuşurken sağa sola gezinen kişilere tav oluyorum. Ulan sabit bir şekilde şu meretle konuşamıyor musun?
SPERMAN

Tenha ama geniş ortamlarda biri solda biri sağda olmak üzere iki ayrı kişi cep telefonuyla konuşuyorsa ve yönleri de birbirlerine doğruysa izleyen kişide birbirleriyle konuşuyor izlenimi uyanır. Pek komiktir.
Ozzy®

Otobüs, dolmuş v.s. de çalanları vardır. Eğer hemen açılmazsa sizi bi stres kaplar sanki sizinmiş gibi. Çevre sessizleşir, herkes telefonun açılmasını beklemeye başlar, açılmadıkça sinirlenir. Açan da kıl olur, konuşamaz, "Ben seni sonra ararım" der kapatır. İyi olur. Beter olsun!
Sirri

Hani cep tel.den mesajı yazarsın, yazarsın, bi telefon çalar... Sanki o kadar uğraşıp yazdığın mesaj silinicekmiş gibi korkarsın bi an, telefonu açana bu yersiz korkunun gerginliğiyle kıl kıl konuşursun falan ya... Hah, o işte!
Sirri

Çaldığında, telefonu bir an evvel açmak istediğiniz melodiler vardır. Gittikçe hızlanan, "Aman aman biraz daha geç kalsaydım patlayacaktı." dedirten türden hani...
TSuBaSa

benim cep telefonum yok... hayatımda 6 kez cep telefonuyla konuştum, konuya çok yabancıyım özür diliyom raatsız ettim.
nohut

Eğer ki cep telefonunuz eskiyse ve öldü ölecek durumdaysa ona bir uzaktan kumanda muamelesi yapabilir, kimi zaman yatağın üstüne fırlatabilir, hatta ezilme ihtimaline karşın yerde bile bırakabilirsiniz. Hem bi ortama girildiğinde herkes şefkatle telefonunu masaya koyarken, haşırt diye telefonu masaya atabilir, insanlarda 'Ulan herife bak tel. denen olayı hic umursamıyo vay be!', ya da 'Oha hayvan hiç mi kadir kıymet bilmiyon sen?' izlenimi bırakabilirsiniz.

İki izlenim de güzeldir.
passport

Şuraya yazanların içinde acaba kaç kişinin cep telefonu faturasını babası ödemiyordur...
nicole

Yine minibüslerde/otobüslerde telefon bişeyin içinden çaldıgındaki boğuk sesinden kurtulunca çantadan çıkarıldığı zaman, bi hoş olur içim.
aLha

Şarjı henüz doldurduğumda içim bir esenlik, huzur ve güvenle dolar. Sokaga çıkarken güçlü ve güvendeyimdir. Bu arada şuna "şarz" demeyin, kıl etmeyin adamı!
harvi

Hani bazen WC'de iş yaparken birisi cebinizi caldırır da, siz de alelacele yetişmek icin koşarsınız ve tam açacakken sesi kesilir, tüm dünyanız kararır ya. Offff!
suresa

Cep telefonunuz çalıyor ve alelacele açayım derken elinizden kayıyor ve çot! diye yere düşüyor. Sonra telefonu açıyor ve karşıdakine sinirleniyoruz, hatta küfrediyoruz. Hata sende kardeşim, telefon açanın ne suçu var?
chaostar

bi şekilde bilgisayarla uraşırken, cep telefonunu illede monitörün yanına korum. bi mesaj falan geldiğinde ya da arama olduğunda ekran dalgalanır, mesajı falan bi kaç saniye önceden anlamış olursun ve telefonu monitörden uzağa doğru çeker şöle bi tutarsın. hoş olur.
eeD

Ekran dalgalanırken aynı zamanda şu sesi de duyarız:

Dıkgıdık dıkgıdık dıkgıdık dıııııııııııııııııııııı... (Telefon çalmaya burda başlar.)
CannyBoy

Telefon ısrarla çalarken hiç üstüme alınmam, üstüne üstlük "Kim bu münasebetsiz şu telefona bakmaya bile zahmet edemiyor." gibi düşüncelerle sinir olurum. Sonra "Bu zil sesi de benimkinin aynısı, ay acaba..." diyerek o münasebetsizin ben olduğumu anlar, utanç içinde telefona sarılırım. Bağışla beni insanoğlu.
bridget

Toplum içinde cep telefonuyla yılan oyunu oynayanları anlamaya çalıştım yıllardır.
Pablo Honey

hani evde bir yerlerde cep telefonu kaybolur, hemen normal telefona sarılır ve cebimizi çeviririz. telefon viyaklamaya başlayınca çocuğunun sesini duymuş bir anne edasıyla sese doğru yöneliriz. bilumum döküntünün içinden telefonumuzu kurtardığımızda şevkatle onu ellerimize alır, öper koklarız...
sutas

bu cep telefonlarının leman sınırları içinde melodileri de farklıdır. gökhan dabak'ta tuilili tuilili olur mesela, metin fidan'da vit vit vit, sonra lombak'ta dürülülü olur hemen.
Bacchanale

Kalabalık bi yerde cep çalmaya başlar, sesi seninki gibi değildir, hiç tınmazsın. Kimse açmaz. Hala çalar. Birden ya acaba benimki mi çalıyo diye kontrol edersin. Kardeşim bilmiyo musun seninki öyle çalmıyo. Kim değiştirecek zilin sesini senden başka? Ben de yapıyorum o ayrı mesele.
cadcat

telefonun titreşimini açıp masanın üstünde yarıştıran insanlar gördüm.
yoknickmick

Çakmaklar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv