The Map of Happiness
Karşıdan Karşıya Geçen Kadınlar
Memleketimiz karşıdan karşıya geçmesini bilmeyen, kadınlı erkekli insanlarla doludur ancak şimdi anlatacağımız kadın grubu spesifik özellikleriyle diğerlerinden ayrılarak buraya katılmaya hak kazanmıştır.

Evlerinden nadir olarak çıkan bu kadınlar, yüksek ihtimalle akrabaya ya da eşe dosta çay içmeye, belki de pazardan üç beş bişey almaya gidiyorlardır. Sokak raconlarından ve trafik kurallarından bihaber oldukları için, üstelik evde oturdukları zamanları devamlı yerli dizi, yemek tarifi vs. izleyerek geçirdikleri, trafik programlarına rağbet etmedikleri için; ışık, yaya geçidi, dönemeç gibi kavramlardan haberdar değillerdir. Direk fırlarlar caddeye. Amaçları karşıya geçmektir, bu amacın önüne set çekecek ya da geciktirecek kurallar onlar için söz konusu değildir. Korna çalarsınız, elinizi "Ne yapıyorsun be kardeşim, ezileceksin." der gibi havaya kaldırırsınız ancak; "Kırk yılda bir evimden çıkıyom, sizin kurallarınızla kendimi sıkamam gari." bakışları ile sizi ezer, yerle bir ederler.

Özellikle pazar kurulan alanlarda sık karşılaşabileceğimiz bu hanımlara dikkat edelim. Madem onlar bize uymaya niyetli değil, biz onlara uyum gösterelim; dupdururken katil olmayalım.
zuxxi

Bi de koloni halinde karşıya geçmeye çalışan tipler varki onlarla uğraşmak daha da zor. Biri yola atladımıydı hepsi arkasından dökülüverir. Birini kurtarsan diğeri banko... Yazık!.
look@me

Genel de yaşlı teyzeler yapar bunu;
Şöföre bi dakka işareti yapıp yol isterler ve pat diye atarlar kendilerini yola. Arkasından gelen gençler de sevinirler, oley bizde geçebiliriz artık diye. Suratlarındaki o iirenç gülümsemeye lütfen dikkat edin. Tiksinçtir. Ben de yaparım.
Welter

Ben de karşıdan karşıya geçerken arabanın içine bakanlara hastayım. Olm koş işte ezileceksin.
flashxray

kadınlar karşıya geçerken onların yanında yürüyün çok kolay geçiliyor
abdulcabbar

Ayakta Alkışlayanlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv