The Map of Happiness
Kara Şimşek
Vay. Ne acayip diziydi bu. Hepimiz deli gibi seyrediyorduk. Kit vardı orada akıllı araba, konuşuyordu, hopluyordu, zıplıyordu, sahibi Maykıl'ı her türlü durumda ihya ediyordu. Maykıl bi yerde sıkıştığı zaman hemen saatini çıkarıp telsizle Kit'e ulaşıyordu: "Kit, hemen kapıya gel." O da cevap veriyordu: "Yettim Abi." Bizzt dakkada kapıya gidiyordu.

Kit'in ön tarafında bir sağa bir sola giden ışıklar vardı. "Ciyufbuh .. ciyufbuh" diye sesler çıkarıyordu. Bizim taksiciler pek sevmişti onu. Ortalık Kit'den geçilmez olmuştu. Manyak gibiydi.
zuxxi

Tırın içinde yaşayan, Devın diye bi "amca" vardı ak saçlı, mühendisti bu. Kit'i üreten adamdı. Aynı kamyonda bi de Pam diye süpper bi kumral güzeli vardı. Sorun çıktı mı çözerdi, arabanın vidalarını felan sıkardı. Hep Maykıl'la olaya girsinler istedim, hiç yüz vermedi hatun.
oralish

Ayrıca Kit bir bankamatikti de. Bir seferinde Maykıl "Olum ordan bana bi 1000 dolar versene, iş için lazım." demişti ve Kit konuştuğu yerin yanından parayı şak diye vermişti. Çüş.
arabic

Gerizekalı çevirmenler Knight Rider'ı Kara Şimşek olarak çevirip, bir de aman ne güzel ettik ööle diil mi lan, diyerek birbirlerini kutlamışlardı. Ne de olsa Kara Şimşek etkili bir isimdi. Ancak unuttukları bir husus vardı ki dizinin 10 sene sonra yeni bölümleriyle yayına girmesiyle ortaya çıktı. Bu sefer dizinin ismi Kara Şimşek 2000 idi ve dizide Kit'i canlandıran aracın rengi kan kırmızıydı. Eee, tabii ne oldu? İngilizce bilmeyen yurdum insanı Kara Şimşek diye karşılarında kıpkırmızı bir araç görünce psikopata bağladı ve dizi 1-2 ay içinde ilgi görmediği için rafa kaldırıldı. 10-15 sene önce 3-4 dallama çevirmenin yaptığı bu hata dizinin yeni bölümlerinin ilgi çekmemesine neden oldu. Aklımda kalan en onemli detay bu..!
vauxhall

Kara Şimşek'i yıllar sonra uydu aracılığıyla bir Arap kanalından seyretme imkanım olmuştu. Maykıl ın agzından 'Yallah Kit , yallah!' lafını duyunca baya bi gülmüştüm.
passport

Uzman kız Bonnie'ydi. Sex bombası falan değildi, akıllı uslu kız çekiciliği vardı. Bonnie bazı bölümlerin başında Kit'e yeni bi özellik ekler, o ukala da "Bak Michael ışıkları açıp kapayabiliyom", "Bak Michael vergi iade formlarını doldurabiliyom" diye hergelelik yapardı. Böyle bi durumda anlarsın ki o bölümün sonunda Michael eşşeği içinden çıkılmaz belalara bulaşcak, tam da o yeni özellik hayatını kurtaran şey olcak, ama ondan sonraki bölümlerde lafı bile edilmicek. Türk halkı da "Ulan taş gibi arabayı bulmuşunuz daha fırfırlı yapcaz diye orasını burasını kurcalamasanıza, hassas alet elinizde kalcak, o olcak" diye kıl olurdu.
roro

Ayrıca kara şimşeğin plakası da değişebiliyodu. Bi düğmeye basıyon, hoop 06 KİT 77 iken 34 BKD 64 oluyo, polisler de bu numarayı yiyo. Ulan kaç tane konuşan, zıplayan, hoşsohbet siyah Transam var ki! Alla allaa...
TSuBaSa

Bi bölümde bu Kit'in devreleriyle falan oynayıp aklına girmişler, David'e karşı bayaa bi kışkırtmışlardı. Kit David'i köşeye kıstırmış işini bitirecekken David döt korkusuyla dile gelmiş, "Yapma etme şunca yıllık hukukumuz var, düştüğümüz duruma bak, böyle mi olacaktık biz be Kit." diye geveleyip arabayı ikna etmişti. Gaza gelen Kit de "Kim yıkar lan böyle kral dostluğu" diyerek kötü adamlara arabanın kapısıyla bi temiz dayak çekmişti. Unutmadım... Unutamadım...
days

Kit'in egzantirik ön farı, semt araba elektrikçilerinin parayı götürmesini sağlamıştı. "Kara Şimşek Tesisatı Çekilir" tabelaları yeni bir sektör yarattı. Alakasız yerli arabalar bunu yaptırdı, mahalleye olay yarattı.
harvi

Kit'in kardeşi mi ne vardı, o kötü arabaydı. Seslendirmeyi de kötü adamların seslendirmeleri gibi yapmışlardı. Kit gibi mülayim, yumuşak bi ses tonu yoktu. Aklıma takılmıştı, adamlar nerden biliyolardı arabayı yaparken bunun kötü araba olacağını, anlamamıştım. "Hastir Hamit usta transistörü yanlış yere kaynattı, kesin kötü araba olacak bu" mu dediler?
siyetil

Hayran olmuştum alete daha ilk bölümünde. Benim de böyle bi arabam olmalıydı. Neler yapmazdım, duvarlardan atlatırdım, tepelere zıplatırdım, seke seke çaydan geçirirdim. Piyasadaki bütün hatunlar hasta olurdu bana. Atardım arabaya hepsini, sıkıştığım yerde yardım ederdi Kit bana.
- Kit olum oluyomu bu iş?
- Devam et abi iyi gidiyosun.
- Sağol ciğerim, görüşürüz sonra...
Leon_X

Arabanın adı, yani Kitt, şu ibarenin kısaltılmışıydı: Knight Industries Two Thousand. Yani 2000 yılında böyle arabalar ortalıkta fink atacak idi. Haaadi lennnn.
Bono

Acayip bi geyik çıkmıştı biz küçükken; arabayı aslında caponlar tasarlamış da kahpe Amerikalılar sonradan planları çalıp arabayı üretmişler falan. Herkes inanıp birbirine anlatıyodu, önceden duyanlar da tabi olum doğru filan diye onaylıyodu. Belki de doğrudur hakkaten!
higgs

Kit konuşunca kırmızı bi kare yanıp sönerdi. Sonra o kardeşi olan hain arabalı bölümün ardından kitin konuşma efekti de kardeşi gibi ortadaki uzun yanlardakileri kısa üç çizginin hoplaması olmuştu.
seamus

Bu Bonnie, Maykıl denen elemanın bir yerlere çarpıp hasar verdiği ve arızalandırdığı arabayı bakıma alırdı, ama ön kaputu açtıklarında hiçbir zaman motoru göstermezlerdi. Teknolojiyi çalacağımızdan falan mı korkuyorlardı anlamadım gitti. "Bir iki çip mip takalım düzelir." felan derdi. Ulan bir açın kaputu, akü başlarını filan kontrol edin, yağı var mı suyu var mı bi bakın.
Y-MAN

Kit'in kardeşinin adı KAR'dı. Lanet arabanın tekiydi. Sırf iki arabanın arasındaki gerginlik yüzünden abimle aramız limoni bi hal almıştı.
1800w

hala arkadaşlarıma telefon edip, "kit biz taksimdeyiz, gelip bizi alsana." diye espiri yapabiliyorsam ve insanları güldürebiliyosam kit amca sayesindedir. sağol kit sen olmasaydın, ben ben olmazdım.
realtime

Kötü arabanın adı KARR'dı. Açılımi ise: Knight Automated Roving Robot'tu. İlk bölümde hırsızlar onu Knight Museum Of Technology diye bir binadan çalıyordu. İkinci Karr'lı bölümde, Karr bir uçurumdan yuvarlanıp yıllarca toprağa gömülü kaldığı plajda metal detektörüyle altın arayan bi genç tarafindan bulunuyor ve tekrar çalıştırılıyordu.
^roadrunner^

Tempra otomobillerin bu kadar çok satılmasının yegane sebebi KİT gibi digital kilometre sayacı taşımasıdır.
sultani123

michael knight aslında michael knight değildi. orijinalinde bu kadar yakışıklı bir herif de değildi. kötü adamlar tarafından komalık oluncaya kadar hırpalanmış, öldü diye bir köşeye atılmış eski bir polisti. sonra bunu knight industries'in başındaki yaşlı ve babacan amca bulmuş, tipini değiştirmiş, altına da trans am'ı verip sokağa salmıştı. michael'ın soyadı da knight industries'den gelir. çok şey borçludur küçük michael, knight industries'e. bu yüzden sigortasız ve düşük ücretle çalıştırılmasına ses çıkartmamış, tam mevzuya girecekken verilen dandik görevleri itirazsız kabul etmiş, şirkette çalışan hatunlara sarkmayı aklından bile geçirmemiştir.
superfakeuser

görevi alıp arabayı geri geri tırın içinden indirirdi. araba rampadan ayrılınca elfrenine asılır slayt atarak aksi yöne giderdi. hiç bir bölümde tırdan indikten sonra tırla aynı yöne gittiği görülmemiştir maykıl abinin.
nelanbu

üniversitede elektronik dersinde asistanımız sağa sola giden ışığın çalışma şeklini bize uygulamalı anlatarak konuya bilimsel zeminde açıklık getirmişti. Kit'in çözebildiğimiz tek özelliği buydu.
tsunami

Mavi Ay »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv