The Map of Happiness
Robot Kız Vickey
TRT-2'de yayınlanırdı. Güzel, sarışın bir anne, yine sarışın ama salak bir baba ve yine sarışın ve toparlak bir oğulları (Jeymii) vardı. Adam mucit filandı. Robot icat etmişti. Çok şirin bir kız çocuğuydu bu. Adı Vicky idi. Kızıl saçları vardı, hep atkuyruğu yapar ve kırmızılı, benekli bir elbise giyerdi. Bozulduğu zaman baba, kızın sırtındaki bölmeyi açar, bi sürü kablo neyin sokar, kızı tamir ederdi. Şahsiyetli bir robottu. Ayrıca çok güçlüydü. Ev halkını eliyle havaya kaldırıp tartmak gibi meziyetleri de vardı. Hatta babanın yapamadığı ıvır zıvır işleri yapardı da adam kıl olurdu. Anne soğanı filan ona doğratırdı. Hatta çok iyi hatırlıyorum, bir bölümde Baba'nın arabasının aküsü bitmişti de Vicky'nin yardımıyla herif aküyü şarj etmişti.

Bunların çok meraklı komşuları vardı. Şişko bir kadın ve anasına çekmiş kızıl saçlı, çilli, sinir ötesi bir kız. Bu kızın adı Harriet'ti. Ev halkı bu aileden özellikle nefret ederlerdi. Vicky'nin robot olduğu diğer insanlardan saklandığı için, meraklı Harriet büyük bir tehlike oluştururdu.

Acayip fanatiğiydim bu dizinin. Seryetmekle kalmaz, bir de videoya çeker tekrar tekrar seyrederdim. Annem ise bu zaafımı fırsat bilir "Bak Vicky sofrayı toplamaya yardım ediyor, hadi sen de yap kızım" diye beni kafalamaya çalışırdı.

Bu diziyi kimsenin hatırlamamasına çok şaşırdım açıkçası. Gerçekten çocuklar için faydalı bir diziydi. Zamanımızın geri zekalı çocuk dizilerine hiç benzemezdi.
artiz

Yaa madem konusu geçti, artık yıllardır sakladığım bir sırrı açıklama zamanı geldi: Robot Kız Vicky'e aşıktım ben. Sırf bu yüzden anadolu lisesini kazandığım halde meslek lisesinde elektronik okudum; onun devrelerine şefkatle leğim yapabilmek için. Aşk bu; robot, insan dinlemiyo ki. Herneyse, beni ancak sizler anlayabilirsiniz.
huckleberry_finn

yok be yaw ne faydası. dizideki çocuun lacivert adidas ayakkabıları vardı, onlarla falan yatardı, özenirdim bende. bigün çamurlu ayakkabıyla takıldım evde, babam azıma zıçtıydı.
vegas

Yıldızlara Ulaşmak »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv