The Map of Happiness
Evdekileri Değerlendirelim
hani şu öğretici parodilerin en salağını bilirsiniz. bir tane kadın evdeki eski-yırtık bilmem neleri nasıl değerlendireceğimizi anlatırdı.

aynı büyüklükte ve aynı desende kapağı olmayan kavanozlara renkli bezden kapak keser, lastikle tuttururdu. yada kadınların kaçan kilotlu çorabları atmayıp nasıl değerlendireceklerini anlatırdı. "efenim elimizde birer bacağı kaçık iki tane çorap var. önce birinin kaçan bacağını keseceğiz. diğer çorabında kaçan bacağını keseceğiz, sona üst üste giyeceğiz. yazın iki tane kilotlu çorab giydiğimiz için salakça yanacağız" derdi. salaklığı kadını dinlerken girdiği tiriplerden belli olan bi kadın devreye girer, "çoraplar aynı renk olmak zorunda değil mi" diye sorardı. hayır canım, birini beyaz diğerini siyah giyebilirsin. senin gibi salaklar için herşey mübah.
DELI_KAN

Bi de hatırladığım kadarı ile eski bulaşık eldivenininin parmaklarını kesip paket lastik falan yapıyodu bu maharetli teyze. Kocası bi baltaya sap olamamış da ondan mı teyze böyle işler yapıyo diye düşünürdüm hep. Bize tv de gülerek anlatıyo ama gerçek hayatta kocasıyla arasında "herif herif ne hallere soktun beni kafayı yiycem tasarruf yapmaktan bak üst komşumuz Ayten hanımın kocası eşine 2 torba paket lastiği, 2 takım yepyeni kavanoz almış, yedin gençliğimi herif" gibisinden diyaloglar geçiyodur diye düşünürdüm. Herhalde Rahşan Ecevit teyze fanatiğidir zamanında programın.
opelblitz

Oğlum İbne Olmasın »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv