The Map of Happiness
Naber'ciler & Noolssun'cular
sokakta alelacele bir hışımla veyahut sallana sallana yürürken sevdiğin veya sevmediğin (o hiç farketmez) biri karşıdan geçerken "naber" der ve senin maksimum dört saniye içerisinde o soruyu cevaplaman gerekir. ne desem acaba diye düşünene kadar o geçip gitmiştir bile. ulan sordun bekle bir kaç dk da dinle. dinlemez gider. alışmıştır çünkü. her gördüğüne "naber" der. ama senin ne durumda olduğunu sallamaz bile. maksat boşluk dolsun ayıp olmasın.

tabii bir de "naber" sorusuna "iyilik noooolsun" diye cevap verirler. yani naber sorusuna iyilik noolsun diyen biri bence bitmiş demektir. biz hayatın bilmem kaçıncı sayfasından yaşama devam ederken o sadece kaldığı sayfada yaşamaya mahkumdur. çoğumuzda öyleyiz zaten. ulan burda geyik yapacağım diye yarınki edebi metinler yazılısını da askıya aldık ya hadi neyse.
zest

Yukardaki yazıyı okuyup aklınıza Yılmaz Erdoğan - Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar geldiyse gülümseyin. Biri "nooldu" diye sorarsa "noossun" diyin, gülümsemeye devam edin.
elma

Tabi bir de sorunun yanıtını vermeden cevaplayanlar var.

- Naber?
- Senden?

Alla alla önce ben sordum naber diye sen iyiyim diceksin salak.
atb

bazen de harmoni olur: aynı anda naber denir, sonra aynı anda iyi senden diye cevap verilir, ve yine aynı anda iyi işte gibi bişey mırıldanılır. komedi görmezden gelinerek hiç çaktırmadan konuşma sonlanır.
su211

Biriyle karşılaştığımda naber derse, aceleyle düşünmeden "iyidir, senden naber?" derim. Soru nasılsın olunca da "iyiyim,sen nasılsın?" Başka bir cevap gelmez aklıma.
- Kötüyüm, çok canım sıkkın
- Sevgilimle kavga ettim, bulaşma
- Annemleri özledim
Bak şimdi bir sürü şey düşünebiliyorum
Ama beş dakka sonra sor, naber diye
- iyidir, senden naber?
çikolata

Karşıdan Karşıya Geçen Kadınlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv