The Map of Happiness
Osurma
Yorganın altına en tehlikeli çeşidi olan "pısst" şeklindeki osuruğumuzu bırakıp daha sonra niye yorganı açıp koklarız? (Yapan tek ben değilim di mi?)
Oralito

Osuruk gazının yanıcı ve hatta zehirli bir gaz oldugunu önceden beri duyardım.

Bir keresinde gelininin, osuruğuyla oğlunu nasıl sarartıp soldurduğunu anlatan yaşlı bir kadına rastlayıp oo-haa felan dediğimi hatırlıyorum.

Metin Kaçan'ın meşhur "Ağır Roman" romanında da osuruğuyla bir kahvehaneyi ateşe veren bir herif olduğunu okuduğumda da inanmamıştım.

Hatta okulda "Doğal Kaynaklar Ekonomisi" dersinde doğal enerji kaynakları arasında osuruk gazının sayılıp sayılamayacağını tartışıp, her bir osurukta ne kadar milli servetimizin havaya uçup gittiğini, bu milli serveti şişeleyip tasarruf etmemiz gerektiğini hocamızla tartıştığımızı bugün bile hatırlayabiliyorum.

Osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur.

Sevgi kelebeği gazman...
tolgay

Sessiz ve sesli olmak üzere ikiye ayrılır.

Sessizler "pısss" diye bi çıkar. Eğer bir sandelyede felan oturuluyorsa poponun bi kenarı yavaştan yukarı kaldırılır ve ordan doyumsuz bi zevkle dışarıya zerkedilir. En pis bunlar kokar, başkaları için görünmeyen tehlikedir.

Seslisi ise -sesi buraya yazmaya gerek yok, sanırım herkes bilir- rezil olmak için birebirdir ve mümkün mertebe kız arkadaştan, kalabalık ortamdan uzak yapılmalıdır. Genelde kokusuzdur, çevreye bi zararı yoktur ve en keyiflisidir. Şöle kendi halinde evde kimse yokken bi salarsın, amman amman...
SuperSalataAdam

Yalnız değilsiniz. Yorganın içine fıssssss diye osururuz sıcak sıcak. Daha sonra yorganı şöyle bi kaldırıp indiririz; derinlerden gelen sıcak hava akımıyla sapıkça bir zevk alırız.
[UuR]

denizde osurma die bi olay vardır hani. denize girdikten soona şöle bi etrafı kollayıp hemen osuruveriririz. genelde bu tip insannarın yüzünde embesil bi gülümsemeyle çevrelerinde çıkan balonlara baktıı dikkatten kaçmaz. böle osurduktan soona hızla olay mahallinden uzaklaşılır. bi de arkadaşlarını toplayıp "bakın la bakın" dedikten soona osurup arkadaşlarıyla beraber çıkan balonlara umarsızca gülen bi kitle vardır ki onnara ne desek boş zati.

bi de denizde osurduktan soona olay mahallinden yüzerek diilde, denizde atılan hızlı adımlarla kaçmaya çalışan adamlar vardır. bunnar yüzerek kaçtıı vakit su karışıp üzerlerine osuruk kokusu sinecek sanırlar. şaşarım bu olaya.
kızıl sakal

"Pıs osuruk pis osuruk" diye bi deyiş vardır. Gözden kaçmış, hatırlatayım istedim.
kalpaye

Osurma hadisesini çeşitli tekniklerle eğlenceli hale getirmek hepimiz için vazgeçilmez birşeydir, ama kimseye söyleyemeyiz nedense...
Amantosunabimiz

Grup osurulmaya uygun olmaz da densiz bir götün rahat durmaması bir faciaya sebep olursa sakın olaydan yırtmak için offf çok kötü koktu ya, diyerek, ya da hiç bir şey demeden burnunuzu buruşturup havayı yelleyerek olaydan sıyrılmaya kalkmayınız. Çünkü o zaman biz hemen kimin yaptığını anlarız.
zuxxi

Bir takım kız milleti ise osurmak veya geğirmek sanki insani bir hadise değilmiş gibi bu kelimeleri mümkün olduğunca ağıza almamaya, alanlarla da muhattap olmamaya çalışırlar. Oysa ne kadar gereksizdir. Eminim bu tip kızlar evde kimse görmezken osurmanın verdiği o vazgeçilemez rahatlık ve huzur hissini yaşıyorlardır. Bayanlar, artık bunların doğal olduğunu kabullenelim ve fütursuzca osuralım, osuranları kınamayalım.
snm

Arabada manitayla giderken osuramayıp kasarsın ya, oysa o indikten sonraki osuruk en ateşli orgazmdan daha çok keyif verir bana, bilemiyorum.
Gosto

Bir de kesintisiz osurma olayı var tabi. Aralıksız 40-45 saniye osurmak. Kendi rekorunu kırdığını farkettiğin sırada osurmaya, tüm gücünle osurmaya devam etmenin dayanılmaz hafifliği...
bor5aci

Barda, diskoda bol gürültülü yerlerde salmanın keyfi de ayrıdır. Ne ses, ne koku duyulur o kalabalıkta. Pırt.
SuperSalataAdam

Hani bazen içinde patlar ya insanın kocaman bi osuruk. Guuuurrr die miğdene kadar hissedersin. Osuramadıın yerde osurmak kadar değerli ve rahatlatıcıdır işte bu.
kezzap

Kimse yoktur salıverirsin. Ama birden kapı açılır içeri doluşuverir birileri. İşte o an... Yani o annn... O bekleyiş var ya...
ManyakManyak

çok önemli bir işiniz vardır ve zaman geçiyordur. çaresiz koşmaya başlarsınız ama durun bi dakika ritminize ayak uyduran bişeyler var... aman ne güzel oluyoooo... haydi hep beraber her adımda bir tane... 12-13 adım sürdüğü bile olur... yani sizin rekorunuz ne bilmiyom ama benim imkanlarım bu kadar idare edin...
mechul

Mademki herkes osuruk hakkında birşeyler yazıyo. Bende Sevgili arkadaşlar bir osuruk experti olarak "En iyi şekilde osurmak için beslenme tablosu" hazırlayayım dedim. Gerçi yazımı kısa tutacağım ama yinede idare eder.

Öhöm. Biliyorsunuz osuruk iki anakola ayrılır bu kollardan birincisi pısst diğeri zortdur ki zaten açıklamama gerek yoktu. Ben bunlardan pısst olanı (yani koku çıkaran) ile ilgili birkaç formül yazıyorum. Bu formüller 100% denenmiştir Amerika FDA onaylıdır vs...

Basit ama hoş kokulu bir osuruk için :

1 adet yarım kesilmiş kavun
1/2 kilo incir
2 bardak suyu sırayla içiniz ve midenizin durumuna göre yarım saat bir saat arası bekleyiniz. Ve çıkan hoş kokuları hissediniz.

Anında hissedilebilen ve yayılabilen osuruk için:

100 gr. fındık
100 gr. ceviz
1/2 lt. (isteğe göre 1 lt.) süt
hepsini aynı anda yiiniz ve çok kısa bir zaman diliminden sonra etkisini kendinizle beraber arkadaşlarınıza gösteriniz. (Bah la bah nası koktu mübarek heytt be.)

Kallavi bir osuruk için :
(Dikkat bunu denemeden önce uyarayım dozu fazla kaçırırsanız ishal olabilirsiniz. Aman)

500 gr. Kuru fasulye (isteğe göre nohut)
2 bardak kola
1/2 kesilmiş kavun
bilimum çerez

Önce bakliyatınızı akşam yemeği tadında kolayla birlikte içiniz. Ardından yarım kesilmiş kavunu tatlı niyetine yiiniz. Biraz midenizi dinlenmeye alınız. Ve sonra maç falan filan varsa bakkaldan aldığınız çerezleri (biraz bayat olursa daha iyi olur) maç tadında yiiniz. Ve son final için bir bardakta süt içiniz. Yatağa gidin, örtüyü kapatın ve boğulana kadar osurun. Bundan daha zevkli bişey varmı kardeşim yea?

Ha bide osurma zevkinin verdiği gazla cırrrtt diye bir ses gelirse ben mesul değilim ona göre.
charism

Ossuruk 3 çeşite ayrılır. Bunlar tamamiyle kokularına göre değil, fiziksel şiddet ve seslerine göre ayrılırlar.
1) Yusuf: Yusuufff şeklinde son derece estetik ve sessizdirler. Sadece siz duyarsınız. Ama bunların boyu küçük işlevleri büyüktür. Eğer yusuf esnasında makatın çevresinde bir yanma hissedersiniz ortalığı kasıp kavurabilirsiniz.
2) Ferit: Bu yusufun abisidir. Kalabalık ortamlardada size yardımcı olmak için tasarlanmıştır fakat extra bi zorlanmaya ihtiyacı vardır. Makattan Ferrriiitt! diye çıkarak kendini tanıtır. Etkili bir bomba değildir. Fazla kokmaz.
3) Cabbar: Bu kardeşlerin en büyüğüdür ve etkilisidir. Bu esnada makatın genişleyip daraldığını ve büyük kabarcıklar halinde bombardımana başladığı görülür. Makat yanaklarını titretir ve bi seferde 3 ila 5 tane fırlatır. Nitekim bu muhteşem tasarlanmış ossuruk dışarıda fazla rağbet görmez. Genelde evde tek başımızayken kullanırız. Helle koltukta otururken kalkmadan bunu zorla dışarı çıkarmak en keyiflisidir. Koltuktaki gözeneklerden zorla geçer koku.
xann_s

Arkadaş tarif etmiş; ne yicez, ne içecez ama atasözümüz diyor ki:
Ossuruklu göte çavdar ekmeği bahane!
cef

İnsanlar neden acaba kendi osuruklarını büyük bir zevkle koklarken başkaları onların yanında osurunca iğrenip ortamdan uzaklaşırlar? Yani sonuçta osuruk aynı osuruk ha senden çıkmış ha başkasından.
Shemsetteen

denizde veya havuzdasınızdır, güzel güzel salarken torpili dönüp bakarsınız eserinize ve gülümsersiniz.
metecin

Eline osurup koklayan insan gördüm.
zuxxi

sokakta yanında arkadaşlarınla yürürken pırt diye kaçırırsın da ayaanı sürterek yürürsün sanki ses ordan gelmiş gibi
double-medusa

Gerçekten osurmamışındır da üzerinde oturduğun poşetten benzer bir ses çıkmıştır. E herkes pis pis bakıyor. Mecburen aynı hareketi bir daha yaparsın ki nerden geldiği anlaşılsın.
caesarian

Deri koltuklara felan otururken zart zurt diye ses yapar koltuun döşemesi hani osurmuş gibi.
dtredblood

İşyerinde veya toplum içerisinde osuruluyorsa ilk olarak oturduğunuz koltuğun cinsine bakılır. Yani plastik filansa kesin koku gider etrafa ama kadife pofuduk cins ise içerisine nüfuz ettirerek osurulduğu takdirde kesinlikle 1 gram koku çıkmaz. Ayrıca sesli osurukların kokmadığı asırlardır halkımız tarafından iddia edilen bir olaydır, ne kadar gerçek bilmiyorum.
DA_SILVA

osurma amaçlı girişilmiş bir göt kası zorlama eyleminin amaçdışı olarak zıçmayla sonlanması şahsımca onaylanmış hoş olmayan bir hadisedir. donunuzdaki ani ağırlık ve sıcaklık artışı annenizin garip bakışları altında (eşek kadar adam oldu, hala donuna zıçıyo bakışı) kendinize yabancılaşma hissi doğurmanın yanı sıra şaşkınlık yaratır.
langadank

Odada tek başınasındır, şööyle bir patlatayım dersin ve PORRRT diye bırakırsın bombayı. Fakat o da ne? Kapı açıldı ve içeri birileri girdi. Aman yarabbim! Acaba alırlar mı kokuyu? Yok canım oraya kadar git... Allaaah buraya geliyo, bittim ben camdan mı atlasam ne ?!?!
scaat

bi defa özel derste arkadaş yanlışlıkla baya sesli bi şekilde ossurmuştu. Hoca hiçbişey demedi ilk etapta, içine sindirdi olayı. Ancak arkadaş yine de rezaletini örtebilmek icin ağzını koluna dayayıp 3-4 defa anlamsızca ossuruk sesi yapıp, gerçek ossuruk sesi de sanki kolundan gelmiş imajı vermeye çalıştı. İşte bu hocayı cinnete getirdi. Olay, hocanın arkadaşı "Hem terbiyesizsin hem sahtekarsın" diyerek dersten kovmasıyla son buldu.
yeteribilirsenyeter

bazen poponuzun ucuna kadar gelir, çıkmasın diye kasarsınız. işte o zaman o da yok olur; içeri mi girdi dışarı mı kaçtı sessizce hiç annamam.
><((((º>

herkesin ossuruğu kendine güzel kokar
speleoexplorer

Arkadaşa Rastlama »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv