The Map of Happiness
Yanlış Numara Adamları
Bi takım adamlar aradıkları numaradan o kadar emindirler ki, alo der demez buyurgan bir sesle "Hasanı ver!" derler. Ya da soru dolu bir tonlamayla "Hatice?". Bu takım adamlara, helada, yeni öldü, gömdük vs. demek de para etmez. Israrla tekrar ararlar. Hasan'ı vermediğin veya Hatice olmadığın için fena bir düşman kazanırsın. Bazıları iyice şüphecidir, "Mimarlar Odası değil mi orası?" diye hayretle sorarlar. "Değil", dersin, "cık cık" yaparlar. Telefonu bir gecede mimarlar odasından nasıl söküp kendi evine bağladığına şaşarlar. Ama onlar kül yutmaz. Onun için bir daha ararlar. Ebediyete kadar ararlar. Bıkmazlar, yorulmazlar. Allah onların müstehakını versin, ne diyeyim?
????

Doğaldır, bazen yanlış çevirebilirsiniz numarayı, ya da yanlış düşüverir kendi kendisine. Ama böyle durumlarda "yanlış numara" cevabını alan bu kişiler telefonu küt diye suratımıza kapatırlar ve bu bi tek bizim memleketimizde vardır. Bu adamlar tekrar ararlar, sesinizi tekrar duyduklarında yine küt diye kapatırlar. Hatta, "yine mi sen!" diyebilirler. (Başıma geldi, iğrenç bişey, "manyak mısın?" diyesiniz geliyor karşınızdaki salağa).
tavananna

bazen yanlış arayan siz de olabilirsiniz. bu durumun en sıkıcı yanı şudur, karşı tarafta ufak bir kız veya oğlan çocuğu size ısrarla "haaa", "kimsiniz" gibi şeyler söylüyor. veya "annnnee biri arıyo " şeklinde açıklama seansını istemsizce başa sarıyor, işte yanlış aranan numaraların şak diye surata kapanmasının bence haklı nedenlerinden biri. (böyle bir durumda affetmem kapatırım)
blues-sam

Kanımca öle bi durumda bile olsa kısa bi açıklama ve özür, sonrasında kapatmak daha uygun olur. Çünki, cayır cayır telefonu çaldırmışsın, tüm evi alert hale getirmişsin, sonra da çat kapat. Ayıp bence.
Herneyse, bu yanlış numaracılar bi de söze "neresi orası?" ya da "çocuum kimsin!" diye başlar... Allaaah, yer misin yemez misin?
TeMBeLTeNeKe

Kankamın başına gelmiş orjinal diyalogtur:

- İyi günler Tufan beyle görüşebilir miyim?
- Öyle birisi yok, yanlış olmuş!
- Peki kiminle görüşüyorum?
- ? Ben Başar.
- Merhaba Başar bey, Tufan beyle görüşebilir miyim?
- ???
Morosophe

yanlış aradığınızda karşınızdaki kişi meraklı da çıkabilir."hüseyinle görüşçektim"dersiniz,"burada öyle birisi yok,siz hangi hüseyini aradınız"derler.sana ne benim hüseyinimden,orada yokmuş işte!
Anger Expert

Yol Kesen Adamlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv