The Map of Happiness
Gizli Hedef
Ahhh ah! Gizli Hedef vardı. Mahallenin bütün gençleri toplanır, kutu açılır, harita ortaya serilir. Kırmızı, yeşil, mavi, sarı, siyah ordular. Ahh ah ne kavgalar; Kırmızı benim, Hayır benim... Oyuna başlanır, görev kurası çekilir. Ulan yine "Asya ve Amerika'yı Ele Geçir" geldi be. Nee! "Kırmızı Orduları Yok Et", ulan işimiz zor. Kamçatka, Alaska, Alberta, Kongo, Batı Birleşik. Uff herifteki bağlantıya bak, bütün Avrupa onda.
Ve savaş başlar... Bir saat, iki saat, beş saat. Hala oynuyoruz. Evet hala toplanıp oynuyoruz bu oyunu.
????

Arghhh! Gerçek arkadaşını tanımak için birebir oyundur. Anlaşıp, sınırlarından askerleri kaldırdığında en yakın arkadaşın tarafından satılmak her an başa gelebilir. Oyunda kimsenin dostu yoktur, sadece çıkarlar vardır. Hele oyunda bir kaç tane Katherina modunda kız varsa her türlü bizans oyunu beklenir. İçimizdeki Hitler'i ortaya çıkaran deli bir oyundur. Asya çok önemlidir. "Asya'yı alacak ordu ne güzel ordu, "Asya'yı alacak kumandan, ne güzel kumandan!" lafı sürekli döner oyun içinde. Ama kimseye yar olmaz Asya.
eondeisn

Avustralya kıtasının hastası idim ... çok rahat savunulurdu ... Alıyorsun kıtayı ... basıyorsun kuzeyindeki tek ülkeye askeri ... hadi alan alsın kolaysa ... Of be .. çok özledim de yaş aldı başını gitti ...
kalaha

Gizli Hedef bize; ne hinlikler, ne kurnazlıklar, ne stratejiler, ne tilkilikler, ne açgözlülükler, ne arkadanvurmacılıklar, ne çıkar ilişkileri, ne güvensizlikler, ne zaferler, ne satıcılıklar, ne sevinçler ve gelecekte ne olacağımızı öğretti farkında mısınız?
nelanbu

Denizden geçişler vardı, ben onlara kopuyordum. Afrika'dan zınk diye Güney Amerika'ya saldırıyordun.
Jackwalsh

Ayrıca oyun görev kartlarına göre de oynanabilirdi. Şansına gelen karttaki görevi yaparak kazanırdın oyunu. "Kırmızı orduyu yok et" "Kuzey Amerika'nın tamamını al" şeklindeydi görevler. Şansına bir de "24 ülke fethet ve her ülkede en az iki askerin olsun" kartını çektin mi en iyisi kadere lanet edip oyundan çekilmek ya da mızıkçılık yapmaktır.

Bu oyunda bir de soğuk savaş dönemi vardır. Sınırdaki iki ülke birbirinden şüphelenerek karşılıklı asker yığarlar. Sonunda büyük bir savaş olur ve o iki oyuncu birbirini yer bitirir ve sen de 3. kişi olarak geride kalanları yavaş yavaş temizler oyunu kazanırsın. Yaşasın!
TG1

Bu oyunun yeni bi versiyonu, Risk olarak başka bir firma tarafından hem de daha pahalı olarak tekrar piyasaya sürüldü. Haritası daha gerçekçi ve piyonları da plastik asker ve toplardan oluşuyo. Ama Gizli Hedef'in verdiği zevk, nostaljik ağırlığı yüzünden fazla tabii ki. Biz eşşek kadar adam olduk hala oynuyoruz. Tek fark artık oynarken viski içiyoruz ve birisi tek askerle büyük bir orduyu defettiği zaman, kaybedeni, bir avucumuzu öbür yumruğumuza sürekli vurarak, yani seri şekilde türk usülü 'nassı kodum' hareketiyle alkışlayarak protesto ediyoruz!
iRonnie

Kızma Birader »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv