The Map of Happiness
Atari
Atari denen meret hiç bir ülkede Türkiye'de bıraktığı izi bırakamamıştır. İçine oyun kartuşları soktuğumuz siyah minik bir kutu idi. İnsanı delirten, bozulmak için imal edilmiş olan ilkel joystick (Coistik) lerle oynanan ilkel oyunları vardı. Bilgisayar oyunu denen şeyle işte bu muzip Atari sayesinde tanıştık. Daha sonra bilgisayar teknolojisinde gençlere yönelik ataklarına devam edemeyen Atari, Commoder 64'ün meydana gelmesiyle alemin maymunu oldu. Ama öyle önemli bir isim bıraktı ki; Hala yaşı geçmiş bir amca, bilgisayar oynayan bir çocuk hakkında; "Atari Oynuyor" diye düşünür. Ve hatta Atarici ismini alan dükkanların ismi, hala Atarici'dir.
MUKO

Atarideki bir uçak oyununda hayatının rekorunu kıran annem gaza gelip bu muhteşem haberi vermek üzere kendisi gibi oyunun tiryakisi olan babamı telefonla aramış, hatta abartıp önemli bir toplantıda olmasına rağmen telefona çağırtmıştı. Beni esas dumur eden babamın olaya tepkisi olmuştu: "Kaç puan yaptın?"
CaSSioPea

Bi de ataricideki insan tipleri vardı ki uzaktan seyrine doyum olmazdı. Yanına gelip herşeye karışır, abi ateş etsene, bak istiyosan burayı geçiyim gibi tekliflerde bulunurlardı. Çok yalaka tiplerdi.
obi2001

Gamewatch (Gemmaç) »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv