The Map of Happiness
Kulaktan Kulağa
İnsanların toplum psikolojisiyle ne garip hareketlerde bulunabileceklerini bana öğretmesi açısından ruhumda tamir edilemeyecek derin yaralar bırakmıştır. On kadar hiçbir işe yaramayıp bütün gününü avarelikle geçiren 0-12 yaş grubu çocuğu birarada bulunuyor, üstelik de canları sıkılıyorsa bu oyun oynanmaya mahkumdur. Zaman geçirmek için oyun arayan çocuklar ilk önce mutlaka bir ihtilafa düşerler. Erkekler top, kızlar evcilik oynamak ister ve sonunda bi tip 'Kulaktan kulağa oynayalım haydiii' diyerek grubu bir çatı altında toplar.

On kişi sıraya dizilir. Sıranın sonuna grubun en patavatsız olanı oturur ki gruptan süzülecek olan abuk subuk cümleleri gönül rahatlığı ile haykırabilsin. Baştaki tip söyleyecek bi şey bulur ve bu söz fısıltılarla aktarılmaya başlar. Bu sözü en sonda oturan bağırarak söyleyecektir, o yüzden oyun için ebeveynlerin olmadığı mekanlar seçilir. Her kalabalık çocuk grubunda bi taşak oğlanı bulunması kaçınılmazdır. Bu dolaşan söz, o zavallının ya fiziksel özellikleri ya da grup biraz bilinçlenmişse cinsel özellikleriyle ilgilidir. Aradaki tipler nasıl olsa benim değiştirdiğim anlaşılmaz diye sözü habire değiştirirler. Örneğin "Caner'in göbeği çok kocaman" sözü en sonunda "Caner'in pipisi kız pipisi"ne dönüşür. Oyun Caner'in ağlayarak ortamı terk etmesi ve arkadaşlarını babasına şikayet etmesiyle son bulur. Gruba yeni bir taşak oğlanı katılana kadar saklambaçla yetinilir.
enterprise

Bazen kulağını falan yalarlardı o zaman iğrençti işte.
[[Izmir_COCUGU]

biz bu oyunu sadist duygularımızı tatmin etmek ve gruptaki ezik, zayıf çocuğu dövmek, kendi kişiliğimizi ispat etmek için kullanırdık. şöle ki:

gruptaki zayıf, çelimsiz (ama aynı anda da gıcık olurdu bu tipler) çocuğun iki yanına iki tane tercihen ondan büyük çocuk oturur. biri bu eziğin kulağına kallavi derecede küfreder. eger gıcık eleman "hop sen ne diyon!" derse, "lan oyun bu oyun, bozulur mu?" veya "dedimse dedim, herkes diyo." gibi laflar söylenerek çocuk dövülür. yok eğer çocuk pısırığın allahıysa ve bi derece başına gelecekleri tahmin ediyorsa o zaman kuzu kuzu diğer yanındaki izbanduta söyler bunu. o zaman da o çocuk "ulan böyle oyun mu olur, sen bana ne diyon?" diye bunu pataklar. o saat hicbişi demeyip oyundan kalksa bu sefer "sen oyunbozan mısın?" diye ikisinden de dayak yiyecek.

bunları yaptığımı düşündükçe kendimden utanıyorum. bari dayak yememenin veya kaçmak için zaman kazanmanın formülünü de söyliyim de rahatlayayım. diğer çocugun kulağına başka bişi söyliyceksin. ortada delil olmadığı için en azından en sondaki bağırana kadar yırtarsın. tabi o arada bi yolunu bulup bu iki çocuk azmanının arasından kaçman veya hep iyi yürekli olan o en büyük çocuğun yanına sığınman lazım.
Ruler_

Kutu Kutu Pense »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv