The Map of Happiness
Deve Güreşi
Sadece suda oynanan ilginç oyunlardan biridir. Bir deveyi oluşturmak için iki, güreşebilmek için dört kişiye ihtiyaç vardır. İki kişi üst üste binerek deveyi oluşturur. Alttaki insanlar devenin dengesini sağlamakla mükelleftir ve genelde pasif insanlar olurlar. Cevval kişiler her zaman devenin başı olurlar. Arkadaşınızın omuzlarına tünersiniz ve rakibinizi yere yıkmaya çalışırsınız. Bir taraf suya düştüğü vakit puan kazanılmış olur. Genellikle suya aynı anda düşülür ve "Yok lan siz önce düştünüz" kavgası edilir. Oyun başladıktan 10 dakika kadar sonra itme hareketleri sertleşir ve darbe haline gelirler, sinirler de bozulmaya başlar. Oyun güçlü olan taraf elemanlarının diğer taraftakilerin kafasını suyun içine bastırarak nefessiz bırakmasıyla sona erer.

Sahile geri dönülür, kumlara yatılır. Bol su yutmuş kişiler, "Sizle kumsala gelende kabahat" diyerek sahil büfesine doğru yürümeye başlarlar. Bu kişiler hep çok uzun şortlarla dolaşırlar ve büfeye doğru yürürken penguene benzerler.
zuxxi

sadece suda oynanması, oyunu oynayan işbu kişilerin hayvanlık mertebesine göre değişkenlik gösterir aslında. şöyle ki; biz lisedeyken sınıfta oynardık. tabi suya göre biraz daha tehlikeli ama... ee abi, risk olacak ki heyecan olsun, eğlence olsun. hem ayrıca Türk değil miyiz?!?...
manyah

Alttaki adama pasif diyen kardeşimi şiddetle kınamasam da (kardeşimiz ya) esefle tenkit ediyorum. Galiba bu kardeşimiz altta kalanların birbirinin hayalarına attığı tekmelerle güreşin seyrini değiştirdiklerini bilmiyor. Yazık!
Scenarist

Arkadaş bu deve güreşini üç kişiyle oynayan adamları gördüm yaf! Nası bi hayvanlıktır anlamadım.
metalwarrior

Benim tek bildiğim 5 yıldızlı bir tatil köyünün mega büyük havuzunda bizi deve güreşi halinde görüp dumurun en saf halini yaşayan AB üyesi ülke vatandaşlarının, memleketimizin tam üyeliğine kanlarının son damlasına kadar karşı koyacağıdır. Sebep: Kültür Uçurumu!
sultani123

Dansa Davet »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv