The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Espriler
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Seneye Görüşürüz
Sınıflarda yıllardır sonu gelmeyen bi espridir. Aslında espri filan değil eşşekliktir. Aralık ayının ilk yarısı bitince yapılmaya başlanır. Dersin hocası "3 Ocak'ta sınavınız var" der. Bi kahkaha kopar, "Hojam o iş seneye kaldı" gibi bi laf edilir. Ya da 31 aralık akşamı okuldan çıkarken "Seneye görüşürüz" diyen bi hıyar hep bulunur.
????

Arkalar Boş Kalmasın
Belediye otobüsü tıklım tıklım doluyken önce şu ses yankılanır:
- Arkadaşım ilerleyelim azcık, arkalar boş. Hadi bakalım sağlı sollu.
Bu durum karşısında, özellikle grup halinde yolculuk eden kişilerden biri mutlaka; "Baba madem yürüyecektik niye bindik otobüse? Ehik!" esprisini yapar. Bu kişiler espri yapmayı "101 Temel Fıkrası", "103 Erotik Fıkra" adlı pahalı kitaplardan öğrenmişlerdir. O yüzden pek üstlerine gitmemek gerekir.
????

Test
- Merhaba zuxxi. Sana bir test yapayım mı?
- Yap bakalım.
- Aklından bir sayı tut.
- Tuttum.
- Ehi. Şimdi bırak abi. Eehhheiiii. Aaa... Kafama vurdun abi!!
zuxxi

Zayıflamışsın
Erkeklerin, kadınlara karşı hazırlanmış hain bir tuzağı olarak düşünülebilir. Cenabı Hak tarafından komik olarak yaratılmış er kişi hanımın yanına yaklaşır, biraz yalaka, biraz muzip bir ifadeyle; "Ooo çok zayıflamışsın" der. Hanım kendinden geçer, "Hakikaten mi yahu, kem küm" eder. Kahramanımız müthiş esprisini artık patlatabilir:
"Ama Karakter olarak."
????

Kalemler
Derste arkadaşına "Fazla kalemin var mı?" diye sorduğunda, "Var ama evde" cevabını verirler ya, işte o zaman ne zevk alırlar ama!
????

Hayvanlar Alemi
Okul gezilerinde sıra halinde yürürken, ya da pencere kenarında dünyayı seyrederken enteresan canlılar görür çocuklar. Kuş, eşek, köpek, fil, balina vs. Söz konusu hayvanı görmenin heyecanını, en yakın arkadaşına hakaret etme fırsatıyla sentezleyen bu mini canlılar sözkonusu mahlukatı göstererek;
"Aaaa, Burak bak arkadaşın geçiyo meraba desene! Ahı ahı." diye bağırır. Samimi arkadaş rezil edilir, yerin dibine geçirilir. Çocuğun yanına kar kalır.
Cornholio

Aramızda Top Var
Güzelce maç tertip etmiş gençler top oynarlarken elbet bir kısım bu takımlara seçilememenin hüznüyle bi kenarda otururmaktadır. Onları bu sıkıntıyla baş başa bırakmak elbette ki düşünülemez. Es kaza top taça giderken sahanın kenarında duran bu arkadaşa çarparsa, takımda bu işi yapmakla mükellef bir afacan çıkar ve şu unutulmaz kelamı eder:
"Top topu çekermiş. Heleley heleley."
Cornholio

Bir Nisan
Küçükken ne büyütürdük Bir Nisan'ı. Okula gelirdik, herkes bi muzırlık peşinde. Ulan ne yapsak, ne yapsak diye düşünürken o sivri zeka atlardı hemen:
"Arkadaşlar, sınıfları değiştirelim!"
Be hey gerizeka! Hocanın her sene her sene aynı espriden bunaldığını, hiç şaşırmayacağını anlayamadın mı? Hem hoca da senin gibi bir sıpaya uyup bu şakayı yapacağımızı tahmin ederek, değiştirdiğimiz sınıfa girerse ne olacak? O monoton okul günlerinden biri daha yaşanmayacak mı? Bunu da mı düşünemiyorsun?
mmmm

Dakka ya da Saniye
Hani bir işi göreceksinizdir de bir minik soluklanmaya ihtiyacınız vardır. "Bi Saniye" dersiniz, ya da duruma göre "Bi dakka". Maymun hemen patlatır oradan esprisini:
"Bi saniye doldu muhaha muhaha ekik kikik."
zuxxi

Kökenine İnilen Komiklik
Ismarlanan yemeğin veya içeceğin gecikmesi durumunda yapılan, "Çaylar Rize'den geliyor galiba", ya da "Daha dananın kesilmesini bekliyoruz, bitsin, köfteler gelecek" ve bunun değişik varyasyonları artık bıkkınlık verse dahi kullanım halindedir.
D-Max

Sayfa 2 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv