The Map of Happiness
İstop
Uzun uzun düşündüm ve gereksiz bir oyun olduğuna karar verdim. Kolaydı çünkü. Havaya atılan bir topu neden tutamayayım ki? Salak değilim, düşkün değilim. Oynamazdım.
zuxxi

Zuxxi kardeşim yanlış demişin. Bu oyun çok eğlenceli idi. En azından biz çok eğlenirdik çünkü oyunu basket veya futbol topuyla oynar ve en yakınımızdakine allah yarattı demez bütün gücümüzle atardık. En güzeli de kafaya gelen top olurdu. Hiiihahahahahaaaaaa.
Saint2

Bu oyun renkli ve renksiz istop olmak üzere ikiye ayrılır. Renksiz olanda topu yakalar birini vurursun ama renklisi daha zevkli. Topu tutup bi renk söylersin. Sonra o rengi tutmayan insanları (elbise üstünde filan)vurmaya çalışırsın. Bakınız:
- YAVRUAĞZI
- o ne lan!
Küütt
- Ehiehiehi
Gianluca

Bu istopun çok yaratıcı ve zevkli bi versiyonu vardı. Oyuncuların hepsi birbirlerinin isimlerini alırlardı ve isimler sürekli değişirdi. Böylece herkesin kafası acayip karışır, top Hasan diye havaya atıldığında genelde 2, bazen 3-4, hatta 5 kişi onu tutmaya çalışırdı.
Z

bu oyuna neden istop denirdi ben ona takmıştım. bi anlamı yok ama istop diye baarınca herkez durmak zorunda, demek ki ingilizcede STOP ibaresinin türkçe telaffuzu.

buna sanayiye gittiğimizde geçen diyalogda da rastlıyoruz; "usta motoru istop etsene!" diyo adam.
Alonefox

Yakartop »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv