The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Geyikler
1 2 3 4 5 6 7

futbol serzenişi
kişi,fanatik futbol muhabbetlerinin döndüğü ortamda, ezberlenmiş şu cümleyle meseleye bakışını özetler:
"Yav, ben anlamıyom bu meseleyi; 22 tane adam bir topun peşinde koşturup duruyor, siz de izliyorsunuz."
caponsever

aSKERe nasıl alışcaksın.
Gereksiz düşüncelere dalmışlığın verdiği boşlukla elini kolunu bi yere çarpıp bunun acısıyla gözlerini kısıp çeşitli frekanslarda sesler çıkaran şahsı "askere nasıl alışacakın" geyiğiyle telkin etmek yapılan en büyük salaklıktır yapmayın.
frankekays

Yesin çocuk..
Küçüklükten kalan bir anıdır bu. Anne ile birlikte bir eve misafirliğe gidilir. İkram edilen pasta börek vesairenin ilk tabağı bitince ev sahibi bayan 'evladım bi tabak daha veriyim mi?' diye sorar. Çocuk olumlu yanıt verince anne hemen atlayıp 'oğlum yeter aa' gibi serzenişlerde bulunur fakat bu laf ev sahibine sonu gelmeyen geyiği patlatması için yapılan bir ortadır : 'Ayol bırak yesin çocuk..'

Yemekle ilgile diğer geyikler ise 'büyüme çağındasın ye' ve 'ekmeksiz yersin oğlum'dur. Tenceredeki yemeğin tabağımıza boca edilişinden sonraki itirazlarımız sonuçunda anneden gelen bu ölümsüz cümle herkesin favorisidir.
Bonder

Elektirik Kesilince
Elektrikler kesildiğinde hemencecik camdan dışarı bakıp "aaa diğer evlerde de ışık yok, demek genel kesinti." demek adettir.
GracchuS

Eve Hırsız Girer
Evin sahibisi bi dönerki her yer dağılmış. Hemen komşulara, kapıcıya, polise haber salınır. Bu arada polisten önce gelen komşu efradı ve kapıcı olayı çözmüştür:

- Gapıda heç zorlama yok. Kesin bilen biri yapmış!
forza Sezar

Aman Dilini Isır
beklenmeyen kişiden beklenmeyen olumlu bi hareket görüldüğünde ya da gerçekleşmesi zor olan bir olay gerçekleştiğinde anlamsızca söyleniverir;

- abi duydun mu dolar düşüşe geçmiş!
- aman dilini ısır necmiciim, daha da yükselirse halimiz harap!

şimdi sorarım size bre gafil cahil cühelaalar! necminin dilini ısırmasına mı bakıyo koskoca dolar piyasası? niye dilini ısırsın necmi? niyeeeeee?
Suyu_Arayan_Adam

Büyüyünce de giyer
Bu meşhur "büyüyünce de giyer" felsefesi eminim herkesin hayatında bir dönem, astronot kıyafeti havası veren bedende elbiselerle gezmesine neden olmuştur.
Ozokahn

Verse yapmican sanki
kankalar kız muhabbeti yaparken birbirlerine sorar ; Abi Pelin nasıl karı?
öbürü cevap verir ; bööö iiirenç karıdır o, der. Ve ölümsüz geyik vuku bulur ,soruyu soran arkadaş gene sorar ; verse yapmaz mısın? cevap; heralde yaparım o ayrıı .der.
BrianBoitano

Yeni Yıl
Bi geyik vardır genelde annelerimiz yapar; "Yeni yıla nasıl girersen bütün yılın öyle geçer" derler. Hatta annem bi kere abartıp ders çalışarak gir de bütün sene ders çalış demişti. Abartmış harbiden.
metalwarrior

Kızılderililer Türk'müş, Kaptan Kusto müslüman
Bu türden, "Falanca aslen Türkmüş, filanca müslümanmış, feşmekan millet Türk soyundanmış" gibi birtakım ego tatmincisi milliyetçi geyikler de bol miktarda yapılmaktadır, şunu da ben az önce geliştirdim:

- Abi şu kitapları falan olan Harry Potter var ya, aslında Türk'müş ve adı da Hayri Potur'muş.
- Hadi leeen!
D-Max

« Sayfa 5 Sayfa 7 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv