The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Geyikler
1 2 3 4 5 6 7

Başlayamayan Gece
Barlarda, birahanelerde, müzikhollerde (ki hiç bulunmadım neye benzer bilmem)umumiyetle rastlanan bir geyikimsidir. Karga gıdasını fırına vermiştir, yemek üzeredir, gece bitmiştir tükenmiştir evlere dönmek uzere hareketlenmelere devinimlere girilmiştir ki bu fırsatı değerlendirmek üzere bütün gece cümlesini geviş getirmek suretiyle kursağında bekleten afacan kişi ağzını once OOO şekline getirerek kusar;
"Ooooooo gece daha yeni başlıyo beyler nereye böyle?"
Yuh be arkadaşım nereye yeni başlıyo, göz var nizam var, rasathane var nereye yeni başlıyo?

Bu denyolarla aynı burçtan olan Mustafa Sandal'ın konuyla ilgili "Sabah olmuşsa kimin umurunda haydi dostlar yanıbaşıma..." gibisinden sürüp giden safra tadında bir şarkısı da vardır.
Cornholio

Temassızlık Var
bu arkadaşlar üstün yeteneklerini ve eşsiz elektronik bilgilerini göstermek için herhangi bir aletinizin bozulmasını beklerler. siz aleti nasıl çalıştıracağınızı kara kara düşünürken ya da sinirden kudurur ve ağzınıza geleni saymaya hazırlanırken bir anda acı gerçekle yüzleşirsiniz. evet, onlar burada da bulmuştur sizi. bir tamirci edasıyla alırlar aleti ellerine, şöyle önünü arkasını bir iki çevirirler. siz başınıza gelecekleri bildiğinizden müthiş gerginsinizdir. ama bu bekleyiş uzun sürmez, büyük usta teşhisi koymuştur bile. evet, aletinizde temassızlık vardır. bu korkunç gerçekle başedemiyeceğinizi düşünür önce arkadaşınız. ve hemen ikinci yorum da gelir: sen en iyisi bir tamirciye götür bunu, kendin yapmaya kalkarsan iyice bozarsın. bu kişilere başka başka şeylerin temas etmesi gerektiğini düşünerek ayrılırsınız oradan.
ulen

Sizin İşiniz de Zor Valla
Ayaküstü mahalle muhabbetlerinin ya da yeni samimi olunan birine anlayışlı ve ilgili yaklaşıldığını göstermek için bu laf yapıştırılır. "Öyle canım, hangi iş kolay ki, hadi iyi günler size..."
harvi

Vaka-ı Çekirdek
Çekirdek yerken "bu meret de bi başlanınca bırakılmıyo" geyiğine alıştım da, büyük bir ciddiyetle "her çekirdek yiyişte bu geyiği yapmaz mısınız" deyip de aslında geyiğin âlâsını yaptığını farkedemeyenlere alışamıyorum.
LoVeJoY

Alkol Koması
Hemen hemen herkezin bir anısı vardır.
- Abi geçenlerde bir içmişiz sorma. Köpek gibi.
- Eee Sonra?
- Komaya girdik abi eve taşımışlar hatırlamıyorum.
Belphegor

Şu Turistler Bizden Daha İyi Biliyo...
Eminönü'nden tramvaya binenler bilir. Oralarda gezilecek tarihi yerleri gezmeyen insanlar ne zaman bi turist görseler, "Şu turistler bizden daha iyi biliyo valla İstanbul'u, tarihimizi." lafını söylerler. Bu insanlara genelde tramvaylarda raslanır.
warex

Mek'danıls
Abi nedendir bilmem ne zaman mc'danılsa gitsem yanımdaki arkadaş dayanamaz atlar ve geyiğimizi ortaya atar: "Olm yaa bence Burger King daha güzel." Yani bunlar sürekli tartışılır. Ne zaman gidilse buralara, dieri daha güzeldir.
knofflicek

Gözlük
Ortamdaki afacan kişi muhabbet tıkanınca ordaki gözlüklü kişilerden birinin gözlüğünü sormadan alır takar, kenardaki birine sırıtıp baktıktan sonra şu muhteşem cümleyi patlatıverir.

- Oha sen kör müsün lan !
Pablo Honey

Sen mi Ben mi?
- Nasılsın?
- Çok yorgunum (açım, uykusuzum, salağım, azdım, dayak istiyom vs...)
- Sen mi ben mi?
- Sen!
- ???????
Belgarion

herif psikopat
kalabalık bi mekanda otururkene dışarda çıkan kavgayı görürsünüz bu sırada cereyan eder yan masalardan; "herif piskopat olm yüzünden belli"
burnhead

« Sayfa 4 Sayfa 6 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv