The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Geyikler
1 2 3 4 5 6 7

Anneni mi Daha Çok Seviyosun Babanı mı?
Misafirlige gidilir. Misafir çocuk kucağa alınır ve ölümcül geyik başlar. "Evladım anneni mi daa çok seviyosun babanı mı?" Çocuk sıkılır, kızarır, bozarır. Annesinin geçen gün verdiği verdiği ceza, babasından akşam yediği tokat gelir aklına. Ebeveynler çocuğa manalı manalı bakmaktadır. Ortama bir sessizlik çöker. Annemi desen baban darılır, babamı desen annen bozulur. Evsahibi bu soruyla ortamda yarattığı gerginlik ve çocuktan dökülen soğuk terler sayesinde zevkten bir garip sesler çıkarmaktadır. Çocuk sonunda bu soruya verilecek en kurtarıcı cevabı verir; "İkisini de." Ortam birden rahatlar, anne ve baba birbirlerine bakarak gülerler, evsahibi kadın misafir ailede fitne ve fesat çıkaramadığı için üzülür. Çocuk serbest bırakılır. Muhabbet normal misafirlik formatına girer.

Bu tür sıkıştırmaların genç dimağları asla zehirlememesi dileğiyle.
nosferatu

ah ewladım ah! kime çektin bilmem ki...
anne babalarımızdan en çok duyduumuz sözdür. Genelde 'ben senin yaşındayken hiç böle diildim, kime çektin bilmem ki...' şeklinde telaffuz edilir. Doğrulu yapılan dawranışa göre tartışılır ama bu cümlenin geyik kimliini deiştirmez. Hayır benim anlamadıım nie illa birine çekmek gerekiyo? Neden kendimize özgü olamıyoruz? Walla bende kime çektim bilmem ki...
ArBeK

Bu Saatte Giricen Denize
Gece kumsalda oturuyosundur arkadaşlarla, geyik bira filan iyi gidiyodur. O arada biri hemen atlar:

- Hoca aslında bu saatte giriceksin denize.
- Yapalım harbiden bi gece.

Sanırım kumsalda gece oturan herkes yaşamak zorunda kalmıştır bu geyiği.
metalwarrior

Zengin Dilenci
Abii yaa, şu köşede dilenen yaşlı herif var ya, hepimizden zengin haa! Bi başında bekle bak ne biçim para yağıyo adama. Arkadaşlar sölüyo akşamları limuzini gelip alıyomuş adamı.
samsonite

Aslında Eylül'de Geleceksin
Tatil yerindesin. Aylardan Haziran-Temmuz falan. Mekan güzel, keyif iyi. Ama o da ne. Senin tatil arkadaşı patlatıyo bombayı:

- Aslında buraya Eylül'de geleceksin. Hem deniz daha sıcak olur, hem de sakin olur

Ulan sükunet arıyosan ne işin var Bodrumda Kuşadasında? Sanki barlara girmek icin göt atan kim?
ozgun

Bu Karı Benim Olsun 100 Milyar Borcum Olsun
Ulan ne salakça bir teori ya! Senin 100 milyar borcun olcak ta sen geceleri kafan rahat, sakin bir şekilde düdüklücen karıyı. Hadi hayvanın tekisin yaptın diyelim, ulan borcun olan adam hem seni hem karıyı düdüklemeden bırakır mı Manyakça bi geyik işte yok 100 milyarmış neymiş...
[[Izmir_COCUGU]

Damar Damar Üstüne Bindi
Böyle bişey var mı yaaa. Lisede basket oynarken ribaunta çıkılır, top parmağın üstüne ters bi şekilde düşünce şişer, arkadaşlar da "Damar damar üstüne bindi" şeklinde teşhis koyarlar. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir teşhis yoktur herhalde.
hakikibobo

Bizde Olsa...
Amerikan filmlerinde ambulansın 30 saniyede geldiğini gören yurdum insanı sonu gelmeyecek olan geyiğe bir halka daha ekler: "Abi bizde olsa adam öldüydü kesin."
Bu geyiğin çeşitli versiyonları da olabilir; itfaiye, polis vs...
TSuBaSa

Kırılsa Duramazsın
Düştüğünüzde, bir yeriniz darbeden dolayı acıdığında veya ağrıdığında, sözkonusu his normalden kötüyse "kırılmış olabilir" diye düşünürsünüz. Ama sizi rahatlatan yanıtı büyüklerinizden biri verir:
- Kırık olsa yerinde duramazsın.
Ozzy®

Sen Orda Öyle Dur
Olay anten ayarı yaparken gerçekleşir. Maçı karıncasız izlemenin daha uygun olduğunu düşünen gençlik, sorumluluk bilinciyle televizyonun üzerindeki antenle tuhaf hareketler yapmaya başlar. Garibim antenle oynaşırken alet havada bir yerde mükemmel performans gösterir. Tam bu esnada kahramanımız dünyanın en zekice esprisini patlatır. "Sen orda öylece tut onu!" Abi ben çok param olunca bu espriyi yadırgayanlar vakfı kurcam. Bu vakıf ihtiyaç sahibi öğrencilere burs bile vercek. Ne ulan çektiğimiz bu kendini bilmezlerden.
Yeter

« Sayfa 3 Sayfa 5 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv