The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Geyikler
1 2 3 4 5 6 7

Şu Kadarcıktın
Ebeveynlerinizin tanıdığı, sizin ise ilk defa görmüş olduğunuz misafirin şu lafı vardır, hasta olurum:
- Sen beni hatırlamassın tabi. Ben seni en son gördüğümde şu kadarcıktın. Kocaman olmuşsun.
Guybrush

Hanım iyi bakmıyo herhalde
Uzun süredir görmediğimiz birini gördügümüzde, kilomuz hiç değişmemiş olsa da, kilo aldığımıza, ya da verdiğimize karar verilir. Eğer aldığımıza karar verildi ise, "Ooo hanım iyi bakıyor, Ooo annesi oğlunu iyi beslemiş..." denilir. Eğer kilo verdiğimiz kanısına varıldıysa, "Sana hiç bakmıyorlar orada, oraların havası sana yaramamış, anası beslemeyi unutmuş..." denilir. İllaki.
BES

sinemada sindim
sinemada korku filmine gitmiş insanlar 'aga ne korkması ben güldüm lan çok, hatta bütün salon beni çıkışta tebrik etti' diyerek neyin peşinde koşmaktadırlar merak ederim. yanımda öz kardeşim desin yine merak ederim. 'bu dingil neyin peşinde' diye kıllanırım
mmmm

Bar Çıkışında Midyeciye Gittik
Abi inanır mısın iki arkadaş ... kadar midye yedik, tepsiyi kapattık, adam bayram etti. Allahın salağı, sen kapatmasan herif satamıycak sanki o midyeleri, ampul oldugu icin getiriyor o kadarını. O kadar midyeyi ben de yerim, geçen gittik mesela...
Pawn

Yedi Hamlede Mat
Oturmuşsunuz bir arkadaşınızla güsel güsel satranç oynuyosunuz. Hatta hayatınızda hiç yapmadığınız kadar yoğun bi şekilde düşünüyosunuzdur. Vays be, bende de ne cevher varmış, demek isteyince seri düşünebiliyorum dersiniz ki; o sırada ortamdan kendisine kıllık görevi bahşedilmiş bir arkadaşınız yanınıza yaklaşır, oyunu kasparov edasıyla şöyle bir süzer ve şu tarihi sözleri sarfeder: "hmmm, siyah yeniyo(!)" Ardından ikinci ve kaçınılmaz bombayı patlatır: "Baba 7 hamlede mat görüyorum." İçinizden ha iyi ki geldin, ben de bu lafı hangi dingil söyleyecek diye bekliyodum, diye geçirirsiniz. Ya bi git kardeşim yaaa, hasta mısın? Şurda güzel güzel oyun oynuyoz. Hayır birazdan dört hamlede şu şahın yanındaki uzun şeyin senin bi tarafına gireceğini görüyorum, sen de gördün mü? Bak bak, daha konuşuyo, yanlış oynadın be güselim, iki hamlede girecek, kaçma gel...

Sonuç olarak eksik taşın yerine silgi, bozuk para veya satranç karesinin içine sığabilecek bir nesne konarak oyuna devam edilir.
mihailtal

Kaç yapıyo bu alet...
Ortaköy'de, güneşli boş bir hafta arasında meydanda motorunun üzerine oturmuş güzelliğini yaşıyorsundur ortamın. Taa ki "Kaç yapıyo bu canavar?" lafını duyuncaya kadar. Kafanızı çevirmeden bile tipleme gözünüzün önüne geliyor. 30-35 yaşlarında, bekar, mahalle delikanlısı. Dönersin, 300 yapıyo dersin ama inanmaz ve o sigara kokulu kafasını göstergenin oraya sokar. İlk tepki, "Vay be! O kadar yapıyomu bu alet be!" Ve hemen ardından vazgeçilmez laf: Sen bununla ne karı kaldırıyorsundur hocam yaa!
JuDaS®

Abaza Harikalar Diyarında
Her karı kaldırma operasyonundan kös kös geri dönen kronik abazalarımız arasındaki sabit muhabbet şöyle cereyan eder: "Olm bakma sen kızların sarı saçlıları beğendiğine. Aslında olm gidecen Avrupada orda var ya numune olursun olm. Onlar niye memlekete geliyo zannediyon hastalar olm kıllı esmer Türk erkeğine"

Be şaşkaloz sanır mısın ki 1.60 boy Avrupa'da prim yapar. Sana hayvanat bahçesinde ilk defa gördüğü Kuriku muamelesi yapmasını hiç bilmediğin yabancı dille "Bana yavşıyo"ya çekmen sadece senin nail olabileceğin düşünce tarzı, yaşam biçimi...
mmmm

Debriyajı Hissedeceksin
Bir arkadaşın dayısı vefat etmişti. Cenaze namazından sonra mezarlığa gidilirken hemen oradaki arabalardan birinin içine attık kendimizi. Arabada bizimle birlikte iki tane ortayaşın üzerinde amca da vardı. Amcalar aralarında günün anlam ve ehemmiyetine hiç uymayan bir sohbet ediyorlardı. Muhabbet yavaş yavaş arabalara geldi. Şansa bindiğimiz arabada otomatik vitesli bir mersedesdi. Yeni model, sağlam bir makinaydı. Amcalardan biri "Ne kadar rahat şu arabalar, tam İstanbul arabası, bas gitsin, bas dursun." lafını sarfetti. Ben arkadaşı dürterek gelmesi muhtemel olan lafa konstantre olmasını sağladım ve diğer amca çok bekletmeden. "Öyle tabi ama debriyajı da hissetmek lazım" dedi. Bir iki sessiz kıkırdama ile savuşturduk olayı.
eondeisn

Şu Adanın İsmi Neydi Ya?
İstanbul'lular ii bilir bu geyiği. Ne zaman adaları gören bir sahile gidilse, gözler takılır denize ve sanki konuşacak başka konu yokmuş gibi, "Yahu şu soldaki ada Heybeli miydi?" Öteki atılır, "Ya ben onu bilmiyorumda onun sağında kalan Büyük Ada." Diğeri iğrençleşir, "Yahu İstanbul'lu olucaz bide, adaların isimlerini sayamıyoruz."
martisaint

Aabi Aslında Helikopter Olacak
Sıkışık trafiklerin kaçınılmaz geyiğidir. "Aabi aslında alıcan helikopteri, hoop binanın çatısına inecen. Ne trafik ne bişey. Karizma da süper olur haa!"
TSuBaSa

« Sayfa 2 Sayfa 4 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv