The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Geyikler
1 2 3 4 5 6 7

Her İşin Başı Sağlık
Bu çok iğrenç bir pozisyondur arkadaşlar. Bu sadece sonu gelmeyen bir geyik değil, sonu gelmeyen bir durum hikayesidir:

Önce; sevgiyi, arkadaşlığı diline dolamış, hayatta başarılı olma ihtimali bulunmayan arkadaşınız, "Her işin başı sağlık" cümlesiyle konuya giriş yapar. Muhabbetin nereye varacağını anlayan siz, boş gözlerle rakibinizi süzmektesinizdir. Kişi bu bakışlarınızdan karşısında bir muhalefet olduğunu kavrar ve devam eder: "Abi öyle değil mi? Şimdi senin 100 milyar paran olsa, ama sağlığın bozuk olsa iyi mi olur?". Biz bunları çok gördük, diye düşünerek hala konuya bulaşmamakta ısrarlısınızdır, ama kişi yılmaz, üstünüze gelir: "De bakalım. Bol paran mı olsun istersin, yoksa bol sağlığın mı?". "Yeter ulan, yeter be" diyerek celallenir ve hak ettiği cevabı yapıştırırsınız: "Manyak herif. Niye bir seçim yapmak zorunda kalıyorum ben? He? Niye ikisi birden olmuyor? Hem sen niye böyle manasız şeylerle beni sinirlendiriyorsun ha? Sttr git."

Kişi üzülmüştür. Sizin hiç de iyi bir arkadaş olmadığınızı düşünerek arkasını döner ve tıs tıs yürümeye başlar. Hala "Her işin başı sağlık" diye söylenmektedir. Ensesi de ne sinir bozucudur. Koşup bi tane vursam mı acaba?
zuxxi

10 Milyar Versem!
İşte her Türk erkeğinin mutlaka giriştiği mükemmel "şunu şunu kaça yaparsın" geyiği. İzleyelim:

- Şş baksana. 10 milyar versem bok yer misin? Ehehuh.
- Yerim tabi olm.
- Peki kaç paraya kestaneyi çizdirirsin?
- Hımm ....

Siz deli misiniz? Kim verir sizin kestaneye bilmemkaç milyar! Dışarıda beleş.
çernük

İstanbul Ankara Arası İki Saat
Bir takım kıraathanelerde "Aman altta kalmiyim, vereyim ayarı" genleri dominant bir takım kişiler ne denli iyi şöför olduklarını masaya yatırırken; konu şehirlerarası güzergahlarda elde edilmiş en düşük süre ve kadranda görülen en yüksek hıza gelir. "İki yüz gördüm İstanbul Ankara arası otobanda bizim amcaoğlunun şahiniyle. Takosan'ın -s- sine dayadım ibreyi allahıma." diye boşta bulunup ilk rakamları açıklayan şaşkını ekarte edecek birileri elbette bulunur. O sırada mekanda aktif olarak dili (ve hayalgücü) işleyen herkes rahatlıkla bu rakamı, daha düşük konfigürasyonla daha yüksek randıman alacak şekilde alt edebilir. "Lada samara ile 250 (ama modifiyeli) 2.5 saat", "Topolino ile (ama jet motorlu ve kanatlı) 350, ve iki saat" gibi ...
Cornholio

Beton Etkisi
Köprüdesin, ya da başka bir yerde. Yeter ki sudan bir miktar yüksek olsun.

- Olm var ya bu yükseklikten su beton etkisi yapar...

Yapma yaw! Hayatında kaç beton etkisi ile karşılaştın bre melun?
zuxxi

Biz Dönüyorduk
Sohbet etmeye gayret ettiğiniz kişi, sizden büyük (yaş olarak) bir kişidir ve her fırsatta bunu belli etmenin, gelmiş geçmiş bütün güçlü hükümdarların bile kazanamadığı bir zafer olduğuna inanmaktadır. Sohbet sırasında kişi misyonunu hatırlayarak şu lafı sarfeder:

"Ohooo... Siz giderken biz dönüyorduk yavrum."

Heh be amcacım bu yolun sonu yok ki dönesin. Biz gidebildiğimiz kadar gideceğiz; geriye de dönmeyiz bilesin.
asafated

Bilardo Masaları
Arkadaşlarla gidilen bilardo salonunda, iş oynanan zaman için para vermeye gelince ve parayı verdikten sonra yapılacak geyiğe kendimizi hazırlamalıyız:

- Ulan aslında alacan eve bir amerikan masası, oynayacan evinde.
- Oolum senin o masaların parasından haberin var mı be?
????

Millet Yaşıyor
Baymış bir ruh halinde yapılır bu geyik: "Millet yaşıyor oğlum..." Anlatmayayım, bilen bilir. Acıdır ama gerçektir.
????

Japonlarınki Daracık
Okula gitmek için Sultanahmet'ten veya güzel İstanbul'umuzun herhangi bir turistik semtinden geçenler yaşar bunu. Serviste ya da otobüste gerçekleşen bu olayda iki karı düşkünü kankanın olması şarttır. Taraflardan birinin yaklaşık 1.50 boyundaki Japon bayan turisti süzdükten sonra, yanındaki kankaya dönerek, "Ulaan kanka, bunlarınki de ne dardır beah! demesiyle geyik başlar. Kanka iki eli arasında mümkün olduğu kadar az yer bırakarak, "Na böledir onların ki." diyerek geyiğin sonlarına yaklaşır. "Off!", "Piiih!" gibi iç geçirici sesler çıkarılarak nihayete erdirilir.
????

Isırır mı?
Köpek sahibi arkadaşlarımızın kabusu, hiç bitmeyen, bitmeyecek olan geyik:

- ısırır mı?
- Kopartır bile.
zuxxi

Deveye Diken
Aşk acısı çekmiş olup da o esnada yakınlarında Güzin Abla yerine Haydar Abi'si bulunanlar bilir. Anlattıklarınızı dikkat ile dinlerken bir yandan başını sallar, bir yandan birasını yudumlar Haydar Abi. Er geç ağzını açacak, binlerce yılın filtresinden geçmiş atasözü kabilinde şu sözü söyleyerek geceye damgasını vuracaktır:
"Seversen sklirsin, skersen sevilirsin aslanım... Bu işler böyle."
İyi de güzel abicim bütün gece sürdürdüğün vakur görünüşünün altından, suskun bekleyişinin ardından kopmasını beklediğimiz fırtına bu muydu? Memişhane duvarlarından edindiği öğretileri en kısa yoldan aktarmak isteyen bu abilere dikkat edelim.
Cornholio

« Sayfa 1 Sayfa 3 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv