The Map of Happiness
Sonu Gelmeyen Geyikler
1 2 3 4 5 6 7

Kar Topluyo
Ortalık bembeyaz kar kapladığında kabus başlar hepimiz için. Kar, haldır huldur yağmaktadır, fakat biraz sonra kesilecektir ve güneş açacaktır. İşte o vakit bu lafı etmekle görevli arkadaşlar hemen etrafımızı sararlar. Ağızlarını açtıkları anda çıkarttıkları "Hımm" lafından anlarsınız ama susturacak vakit yoktur artık. Bu onların yeryüzündeki misyonudur ve o lafı ederler: "Hımm kar topluyo."

Abicim bi kerecik de etmesek şu lafı? Belki toplamıyo.
zuxxi

Bu gece az yıldız var
Yıldızlı yıldızsız herhangi bir gecede yürürken gökyüzüne bakan bir insan görürseniz hemen oradan kaçın. Yoksa meteoroloji uzmanı bu arkadaşın, "Bu gece az yıldız var, demek ki yarın hava kapalı olcek" veya "Ay bu gece başka bir parlak, yarın hava çok güzel olcek" gibi geyiklerine tanık olmak zorunda kalabilirsiniz.
????

Barajlar Dolar
Bir de yağmur yağınca yorumda bulunan amcalar vardır. Tam hayret ve sevinçle "A, yağmur yağıyo" dersin, oradan adam: "İyidir iyidir, barajlar dolar" demez mi !!!
sern

Ezeceksin Abi!
Trafikte aslanlar gibi ilerlerken kendini bilmez bazı yayalar önünüzden geçmeye başlarlar. O sırada yan koltukta oturan ve hayatı size zehir etmekten başka bir işi olmayan arkadaşınız o mendebur ağzını açar:
- Var ya. Olacak bir Range Rover hepsini ezeceksin, hiç acımayacaksın"
Vay seni eşşek sıpası. Ezeceğin varsa Şahinle de ezersin, Doğanla da ezersin. Neden Range Rover peşindesin? Manyak mısın? Hem niye eziyosun sen ya?
zuxxi

Sıkı can iyidir
Bir kişi öneri ya da tepki beklemeksizin, "Uff sıkıldım" dediğinde karşısındaki kıl adamın "Sıkı can iyidir, kolay çıkmaz" demesi ne illet bir şeydir. Of ne anlamsız.
????

Doğanın kanunu
Hani televizyonlarda vahşi doğa belgeselleri vardır; herkes merak ve heyecanla azgın aslanın gaza gelerek zavallı otoburları parçalamasını ve afiyetle yemesini izler. İşte bu esnada bazı çok bilmişler cart diye zoolog kesilip: "Aaa bak bu Afrika sığırı, yaban keçisi, benekli Pekin antilopu" gibi acayip ve komik isimler yaratırlar. Tabi bu lafları duyunca hemen oradan sıvışmak, buna uygun pozisyon yoksa kanalı değiştirmek gerekir ki bu azap son bulsun. İkisini de beceremediğinizi var saydığımızda şu geyiklerle muhatap olmanız kaçınılmazdır:
- Bak bak görüyon mu kafasından yakaladı ... Aha kopardı.
- Eeee doğanın kanunu bu!
JOE-90

Buralar var ya
Benim en sevdigim geyiklerden biridir bu anlatacağım durum: Hani şöyle yaşlıcana bir tanıdığımız; "Eskiden buraya köpek bağlasan durmazdı" cümlesiyle başlayıp, "O zamanların parasıyla burdan arsa al demişlerdi, dinlemedik. Şimdi köşeyi dönmüştük." şeklinde devam etmesi vardır ya; hatta bazıları olayı abartıp, "Eskiden buralar dutluktu, sazlıktı, ortasından da ırmak geçerdi" der ya! Nasıl öpesim gelir yanaklarından.
????

Sallandıracaksın
Aslında bu kategoride başı çekmesi gereken bir durumdur. Bir grup kişi caddelerde protesto eder de, gösteri eder de, televizyon başındaki adamın ülkesini bölmeye kalkışmak suretiyle zibidilik ederse; kişi, "Var ya sallandıracaksın bir kaç tanesini Taksim'de, bak bakalım bir daha yapıyorlar mı" deyiverir.

Ne mutlu bizlere ki artık bu cümle ciddiyetten uzaklaşarak, tamamen espri amacıyla kullanılmaya başlanmıştır.
zuxxi

Sen bizde kal ha?
Ya hani eve küçük afacan bi çocukla şirin bi teyze misafirliğe gelir. İnsanı bayan, "Nasılsınız, iyi misiniz?" sohbetinden sonra ev sahibi ufaklığa döner ve; "Sen benimle kal ha? Annen gitsin ben senin annen olayım." der. Sonra anne de manyak komşuya uyar; "Kalcan mı?" der.
Bu ne salak bi geyiktir. Çocuk, kalcam, dese anne bırakacak mı? Ev sahibi teyze gerçekten o afacana anne olacak mı? Bu çozuk fazlalık mı? Annesi onu niye teyzeye veriyo? Teyze salak mı? Her evine gelen çocuğu yanına alıp ne yapacak?

Bunlar eminim bana da soruldu ama çok ufaktım, tefektim; ne düşünerek ne cevap verdiğimi unuttum.
????

Bu fiyata kız da dahil mi?
Hani bilirsiniz her yıl muntazam yapılan bir Auto Show vardır. Her arabanın başında birbirinden güzel kızlar olur ve bizim meşhur, işe yaramaz salak iş başındadır. Hayatında görüp görebileceği en güzel kızın yanına gelir, derki "Bu arabanın fiyatı nedir? Kız cevap verir: "10 milyar". Bizim salak meşhur geyiği patlatır: "Bu fiyata sen de dahilmisin?"
Arkadaşlar bu durumda kalan manken arkadaşlara yardım edelim, ilgilenelim. Salağı da yok edelim.
????

Sayfa 2 »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv