The Map of Happiness
Arkadaşım Eşşek
Barış Manço'nun "Arkadaşım Eşşek" diye bi şarkısı vardı. Arkadaşım eş, arkadaşım şek, arkadaşım eşşeeekkk... Bu nakaratı idrak etmem uzun zaman almıştı. "Arkada Şimşek" ne alaka, ne şimşegi, ne manasız şarkı, diye gıcık olmuştum. Halbuki ne salakmışım.
????

"Arkadaşım eş, arkadaşım şek" bölümü burun deliklerinin iki parmakla tıkanması suretiyle söyleniyordu. Bu sesin nasıl çıktığını bulanlar pek bir bahtiyar oluyolardı.
zencefil

Bre kardeşim acaba niyedir ki bunca çocuk ruhu ile dolu bir şarkının klibinde barış manço heavy metal gitaristleri gibi giyinip kuşanmıştır?
shadowfax

klip galiba almanya'da ya da öle biyerde çekilmişti. bunlar deri ceket, zincir vs giyip tin tin tin tin die giden şarkıyı sölerken yerel halk hayretler içinde bi kameraya bi gruba bakardı.
|SpiderS|

hımm klip bremende çekilmişti. çünkü bremen mızıkacılarının heykeli hala gözümün önünde. ayıp olmasın diye kediyi köpeğide gösterirlerdi ama nakaratta eşşeğe zum yapılırdı. klibin konusuda o heykeli aramaktı zati. erken gittin barış abi saygılar sevgiler sana.
eşşeğinki_gibi

Benim tam Barış Manço'yu tanıyıp sevdiğim dönemin şarkısı. Öldüğünde heryerde sağda solda çalınan çeşit şarkıları beni o kadar duygulandırmadı da bunu bulup çaldılar, işte o zaman ağladım hüngür hüngür. Halbuki arkadaşım eşek yani ne iş.
qfwfq

Barmen Minik »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv