The Map of Happiness
Bir Aslan Miyav Dedi
"Bir aslan miyav dedi. Minik fare kükredi. Fareden korktu kedi. Kedi pır uçuverdi." Türk çocuklarının Kayahan'a emanet edildiği bir dönem. Hazret lütfedip Cumartesi sabahları bi çocuk programı yapıyo. Hesapta olaylar gelecekte bi uzay gemisinde mi ne geçiyo, ufak tefek çocuklar tulumlarla ortalıkta dolanıyo, koskoca pop yıldızı kartondan yapılma "TRT robotlarıyla" muhatap olmak durumunda kalıyo. Romantizmin çökmek bilmez kalesi gazı almış ya, sabah akşam bi tarafından çocuk şarkıları çıkarıyo. Bereket hepsi gömüldü gitti tarihin tozlu sayfalarına. Hiç girmeyelim, bu konu burda kapansın.
????

Bu şarkının klibi de vardı. Minik fare kükredi, derken Kayahan, Tom ve Jerry'den araklanmış görüntüler gelirdi ekrana. Halbuki biz yüzyıllarca Tom ve Jerry izlemiş bi jenerasyon olarak orada Jerry'nin kükremediğini, yanlışlıkla birbirine karışmış bi takım kimyasallar sayesinde güçlenip koca fare haline geldiğini bilirdik. Bizi kandıramamışlardı, ya da bilmiyorum.
diedra

Sanırım Kayahan'ın gözlüklü dönemlerine tekabül ediyordu bu şarkı. Yaşı kemale ermiş bir pop yıldızının babacanlığı ile yaklaşırdı çocuklara. Yalnız 'minik fare kükredi, kedi pır uçuverdi' fasılları hep Kayahan'ın olayları bütünleyen mimikleriyle taçlanırdı. Farenin atılımını, aslanın miyavlamasındaki ezikliği ifade ederken duyduğu sanatsal kaygıyı unutmak? Hayır, mümkün değil.
ScotlandYard

Memişler »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv