The Map of Happiness
Serseri
Hayatta ne oğlunun ne de kendinin ne iş yaptığını anlamadığım Selçuk Ural söylerdi bu şarkıyı. Aksi gibi şarkı adamın delikanlılık dönemlerine de denk gelmemişti. Kocaman adama kar yıkama bir kot takım giydirmişler, bu şarkıyı söyletirlerdi. Sözleri aynen şöyleydi:

Serseriyim
Ah serseri
Okur yazar,
Ve sevimli
Biraz çapkın,
Biraz deli
Ama sevecen,
Bir serseri...

Ulaşılmak ve onikiden vurulmak istenen hedef sanıyorum Mickey Rourke tipi bir erkek anlatısı becermek idi. Gelin görünki koca serserilik felsefesi bizimkilerin dilinde "okur yazar bir sevimli" haline gelmişti. Çok yaşayın.
zuxxi

Ne zaman bu adamdan bahsedilse ille bi yaş geyiği döndürülür. Adamın yaşına göre nasıl genç ve yakışıklı göründüğünden falan bahsedilir. Sevimsiz bir ifade, derin yüz çizgileri ve berbat bir müzik anlayışının dışında bu adamda ne bulduklarını anlamam. Ayrıca oğluyla çıktığı programlarda buna muhakkak "Valla Selçük Bey kim baba kim oğul anlaşılmıyo." diye iltifat edilir. Bu andaval da gevrek gevrek sırıtıp bu savı destekleyen anılarını anlatır durur. Kanımca bu adam sırf bunu duymak için programlara oğluyla çıkıyo. Vay hergele vay, nasıl işliyo kafa görüyon mu? İşin açıkçası ikisini toplasan bir adam etmez.
enşaşkın

şarkıda bi bölüm var. ben renkleri çok severim diye. bu ne şaçma bi laftır dostlar ya. hoşuna giden bi renk vardır tamam da genel renk kavramı nasıl sevilir. anladık şarkı sözü ama bu kadar manasız da olmamalı. çoook geyik.
KÜHEYLAN

Abone »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv