The Map of Happiness
Ersen ve Dadaşlar
Ersen Dinleten, dadaş1, dadaş2 dadaş3 ve dadaş4'ten mürekkep topluluk, darbe sonrası, "Pazar Bilmemkaç" programlarında; Kurufasulye, Polis Haydar, Köyümde Düğün Var gibi şarkılarıyla bir kuşağı delirtmiş, ve ne yazıkki şarkı dağarcığına yerleşmiştir. Ustaların ustası Ersen, adlı son kasetiyle aktif müzik hayatına veda etmiş, sahnede ıkınırken söylediği şarkılar yüzünden uzun süre Gülhane Askeri Hastanesi'nde kolon ve kolit tedavisi görmüştür.
Cornholio

gerçekten de ufakken, ersen her çıktığında babam, bu herif birgün sıçacak görürsünüz derdi. neden böyle dediğini anlamazdım o zamanlar. ama korkardım o gruptan.
sevko

ersen'in boynunun arkasına attığı bi bez vardı. arada bi şarkının çoşkun bölümlerinde iki eliyle bi sağdan bi soldan tutar sağ-sol bööle bööle sürttürürdü enseye. dadaşlar da "amman hoca galba bu sefer zıçıo amfiyi geri alalım" dercesine kaş göz yapıolardı arka planda.
silgic

1986 mıydı 87 mi hatırlamıyorum. Milliyet müzik yarışmalarının İstanbul finalinde karşılaştım muhteremle. Jürideydi. Bi ara bekleme odalarının o tarafa geldi bizimle tanıştı. Üzerindeki simli, renkli yeleğe dokundum meraktan. Azarladı beni kirleticem diye. Pek çocuktum, anlamadım. Ama özetle, uzaktan neyse yakından da o. Dokunan biri olarak bilin diye söyledim.
TeNeTe

Kartal Kağan »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv