The Map of Happiness
Eye Of The Tiger
Acı yok Rocky!! Kızlarımızın uzak kaldıkları, erkeklerin ise köküne kadar yaşadığı bir kültürdür Eye of the Tiger. Dünyanın en nefis filmi Rocky'de gaza gelme bölümlerinde kullanılır. Bu yüzden çoğu kişi gerçekte kimin söylediğini bilmez.

Raki arkasında binlerce veletle koşturur merdiven çıkar, bizler ekran, beyazperde başında yumruklarımızı sıkar, alnımızı kırıştırırdık. Hemen ertesi gün badiye yazılmaya karar verirdik. Yıllar geçti fakat kenar mahalle vücut salonlarında gaz şarkısı olarak kullanılmasına son verilmedi. Kişi bu şarkı eşliğinde milyonlarca mekik çekebilir, "tsih ... tsih" diye sesler çıkartarak kıpkırmızı olabilirdi.
zuxxi

Eğer biri "cın cın cın cın cın" diye başlarsa, yakınındaki hemen "dın dın dın dın" diye devam eder. Bu şarkı çalarken ağır çekim dövüşenler de olur.
Legacy

İki parmakla (baş ve işaret) şınav çekmeyi kaç kişi denedi acaba bu müzik ve film yüzünden? Kaç kişi sakatladı o körpecik parmakları?
Karakancalos

Ya kim sevmezki 46. saniyenede 'razınov' diye başlayan o asil şarkıyı.
pathfinder

adriannnn adriannnnn
klytaimestra

eye of the tiger'a laf yok abi! eğer bir şarkı hayatında yarım saatten fazla koşmamış bir adama iki saat koşacak kadar gaz veriyorsa o şarkı baba şarkıdır. yazan da, söyleyen de, sağolsun, varolsun...
mayapan

ben de çok gaza gelirdim vakti zamanında lakin türkçesini düşününce çok garip gelmeye başladı. kaplanın gözüüü. ne demek ki bu yani, kaplanın gözü var diye niye ben gaza geliyom, herkesi dövüyom ya da niye yumurtayı çiğ çiğ içiyom, etleri yumrukluyom. bazı şeyleri olduğu gibi bırakmak lazım galiba.
Ulumonster

46.saniyede diil, 51.saniyede başlıo, hayır özenle test ettim,o bakımdan.
popov

bak bu şarkı üzerinde konuşmaya en çok benim hakkım var; sırf bu şarkının gazıyla subay oldum, bu şarkının gazıyla piyade oldum, bu şarkının gazıyla komandoluğu istedim, her görevden önce de attım walkmane kaseti defalarca dinledim.
tahkimat

O yıllarda Orhan Baba'nın bir röportajında Eye of the Tiger'ın sözlerini oğluna tercüme ettirdiğini ve gençliğimize bu tarz bestelerle yaklaşacağını söylediğini hatırlıyorum. O gün bugündür beklerim ki babanın bir şarkısı bana karda sırtımda odun taşıttırsın.
ikarus99

Bir keresinde, diskoda bu şarkı başladı. Etrafındakilere (ve özellikle kızlara) artislik yapacam diye direk yere yatıp şınav çeken insan bilirim.
Ne hallere sokuyo insanı bazı şarkılar şaşıyorum...
SpleenKreator

Kim demiş bu şarkıyı birtek erkekler dinlerdi diye. Çok iyi hatırlarım, walkmanim yoktu evdeki sete takardım kasedi. Kolonun önüne yatıp Rocky kadar güçlü olacağımı, feci seksi kaslı bir hatuna dönüşüp beni gıcık eden "oğlanları" evire çevire döverekten aptal edeceğimi hayallerdim. Sonradan öğrendim, aptal etmek için kas yapmaya uğraşmak gerekmezmiş.
cerooss

Tie of the aygır. Çok mu kötü oldu?
TeflonTava

Survivor. Sadece iki hitleri var biri bu, diğeri de rakinin diğer filminde kullanılan burning heart.
DayDreamer

Ice Ice Baby »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv