The Map of Happiness
Lambada
Erkek tarafının, bacağını kız tarafının apış arasına sokması ile meydana gelen bir dans ile bağdaştırılmış kötü bir şarkıydı. Balon köpüğü idi ama çok sardı insanları. Herkes lambada dinliyor, biraz dans, biraz da oynaşma isteklerini karşılıyorlardı. Dünyanın her yerinde çeşit çeşit Lambada filmleri yapılıyordu. Türkiye de bu akıma kayıtsız kalmamış, Yaşar Alptekin ve Yasemin Evcim baş rolleriyle bir Lambada filmi çekmişti. Amanin ne komik filmdi. Ben daha film olduğunu bilmezken Kelebek gazetesinde fotoromanına rastlamıştım. Merakla ve kahkahadan yarılarak bu fotoromanı takip ediyordum fakat babam ani bir kararla eve Hürriyet gazetesi alımına son vermişti. Hikayenin sonunu merak eden mutsuz gözlerim bir gün Kadıköy sokaklarında berbat bir sinemada bu filmin afişi ile karşılaştı. Hemen parayı bastırdım ve içeri girdim. Sinemada yaşlı bir hanım ile baş başa seyrettiğim bu filmden aldığım hazzı başka hiç bir sinema filminden almamışımdır. Yaşar Alptekin'in manken ve oyuncu olmaya karar vererek ne büyük bir yanlışlık yaptığını, komedyen olsaydı paraya para demeyeceğini ilk olarak bu film sayesinde düşünmeye başlamıştım, hala da düşünürüm.
zuxxi

Millet arka arkaya sıraya girer, birbirinin beline sarılıp tren gibi dönerdi dans edilen mekanda. Tek fark, trenlerin hareket halinde kıçlarını sallayamıyor olmasıydı. Sinir olurdum bu dansa ve uygulayan kişilerin, kendilerini tren zanneden öküzler olduğuna inanırdım.
CrYpTiC

Hatta Türkiye'ye gelip yılbaşında gösteri de yapmışlardı. Terete'de çalışan büyüklerimiz bu arkadaşların kıçlarına kilotlu çorap geçirtip yayına soktuktan sonra benim için bir önemi kalmamış, tiksinti yaratmıştı.
erdemerkut

sadece dansı diil kıyafetleri de moda olmuştu. sokaklar minicik bol etekler giyen ufaklı büyüklü kızlarla doluydu. bu kızların ufak olanları etekle aynı renk ve desende iç çamaşırı giyip döne döne eteklerini açıp mutlu olurlardı.
klytaimestra

Peki lambadanın klibi nasıldı ama. O zamanlar hasta olduğum sarışın bir kız vardı. Klipte zencinin teki onu dansa kaldırırdı. Küçüklerdi ama o zamanlar yaşıtım sayılırlardı. Nasıl kıl olurdum o zenciye anlatamam. Fildişi sahillerine gidesim gelirdi sırf o uyuz zenci için. Sen kızı kaldır lambada yap sonrada gülümse ala ala.
tetenek

valla en güzel dönemimizdi o dönemler çünkü bir kızla ilk kez o kadar yakın dansedebiliyorduk.. bu işin raconu budur diye de daha yakın duruyorduk..ne diyeyim allah razı olsun bu dansı bulan adamdan...
psycokinesis

One Way Ticket »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv