The Map of Happiness
Technotronic
Takdire şayan insanlardı. Bugünün müziğini o zamanlarda sezmiş, ileri görüşlü bir gruptu. Pump Up the Jam ve Get Up isimli şarkıları bomba gibiydi. Kalamış Marina isimli bir gündüz diskosunda günde ortalama on iki kere çalar, biz de her birinde kalkar hoppidi hoppidi oynardık.
zuxxi

Asit adı altında arkadaşlar takılmışlardı bi ara memlekette. pump of the jam diye bir nağmeleri vardı. kara şimşek ışıklı, çelik cantlı siyah şahinlerde az çalmadılar cıstak cıstak. kısa donlu zamanlarımda hep düşünmüştüm reçel nasıl pompalanır diye. ergenliğe girince anladık reçel neymiş meğer.
amherst

yavrucuum; hareketlen, salla, kıvır türünden bi deyimdir.
lachatte

Simdi bakın bu Technotronic Belçika'lı bi gruptu. Ve şu anda Belçika'da hala bu şarkıyı çalan bar ve radyo kanalları var. Yani sadece biz diiliz her bok püsürden milli gurur yaratan, adamlar cidden bu şarkı çaldığında "Levooo -Ze komen uit Belgie- (Levooo olm bunlar Belçika'lı biliyonmu olluumm) yaaaa! diyolar. Ben de hemen ardıma bile bakmadan kaçıyorum oralardan.

Bu hikayeden çıkarılacak 2 sonuç var:
1. "Avrupalılar Türk gencini ayakta alkışladı" geyiğini avrupalılar da kendileri için yapıyolar. Tek salak biz diiliz.
2. Ardına bakmadan ortamdan kaçmana sebep olan lavuklar dunyanın heryerinde var.
levoli

aşık olduğum bi kız vardı. güzel kızdı. bu herifleri cok sevdiğini söyleyince ben de merak salmış, şarkıları mırıldanmaya çalışmış, hatta o aptal dansı bile becermeye başlamıştım. sonra kıza bunları gösterme fırsatım olmadı. unuttum gitti kızı lakin bu şarkı zihnimin bi köşesini işgal ediyo hala. acı bi hatıra...
meyu

"Hangi Cem?" esprisi ilk defa "Pump Up The Cem" için yapılmıştı. Zamanla Pearl Jam'e de uyarlandı sonraları...
oralish

A-HA »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv