The Map of Happiness
Cyndi Lauper
Cırtlak, çatlak bi kızcağızdı. İsmini bile büyük ihtimal yanlış yazdım. Hiç bir şarkısının melodisini ya da ismini hatırlamıyorum. Tek hatırladığım uçuk kaçık makyajlar ve saç modelleriyle konserlerde boy gösterdiği, Kaynanalar dizisinin kültürümüze kazandırdığı "Niiii" den bir gömlek dayanılır sesle şarkılar söylediği.
zuxxi

Evet haklısın ismini yanlış yazmışsınız. Cindy Lauper olacaktı. Ama yanlış yazılması neyi değiştirir ki? Önemli olan can sağlığı.
highjacker

Cindy iyi kızdır. Cartlak cırtlak da olsa zamanında iyi bir kaç şarkı söölemiştir. Mesela ben "Girls just wanna have fun" ve "True Colors" gibi şarkılarını hala severim. Deli dolu diye küçümsemek hata olur. Şimdi kimbilir ne yapıyodur?
enşaşkın

Cindy Lauper bana hayatımın dumurunu yaşatmıştı ilk gençlik yıllarımda. Daha sonra bu dumurlar şekil ve isim değiştirerek devam etti ama o günü unutamam. Annem, o yabancı şarkıcıların hiçbirini dinlemeyen annem, bu bi karış boylu, cırtlak sesli (gerçi ben severdim) kadını sevdi! İnanılmazdı. Saçlarının her teli başka renk, ayaklarında da başka ayakkabılar bulunan, punk makyajlı, kıçının tepesinde eteği ve renkli külotlu çoraplarıyla annem bu kızı sevmişti.
Naksidil Sultan

Cindy'nin olayı tamamen biliçaltına yönelik sanırım. Kliplerde hep top model gibi kızlar oynatırlardı, şarkıcı kadinlar bile hep afet gibi olurlardı. Cindy ise hem kendi görüntüsü ile hem de kliplerindeki kızlarla gündelik hayattaki bütün insanların böyle model gibi olmadığını, olamayacağını göstermiş, insanların -özellikle bayanların- kendi görüntüleriyle barışmalarını sağlamıştı. O yüzden sanırım çok insan sevdi onu.
autumn

Sabrina »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv