The Map of Happiness
Dr Alban
Bizim Doktor Erol Bey gibi sahteci değil, hakiki doktordu. Vizite'den arta kalan zamanlarında odasına kapanır, kendini müzik çalışmalarına verir, dünya insanlarına çeşitli öğretilerle ulaşırdı. No haşhaş, no eroin gibi garip şarkılarla karşımıza çıkarak hepimizi kıpraştırdı. Bir de "Tell me Africa, how are you?" filan gibi antin bir şarkısı vardı. Bitti gitti.
zuxxi

"Hello Africa" adlı eseri her popüler yabancı şarkı gibi türkçemize "Hello Adana ne var ne yok oradaaa? Çok özledim laf aramızdaa. Gürbüz güzel bir kız idim ne hale düştüm bak sonunda!" şeklinde çevirildi. Her dinlediimde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Arif Verimli'nin yardımına ihtiyacım olurdu.
aparkat

Hiç unutmam aldığım ilk yabacı kaset Dr. Alban'ın kasetiydi! Tabii o zamanlar yeni yeni ingilizce öörenmeye başlamışım yaa hemen yabancı kaset dinliyorum ve sözlerini anlıyorum triplerinde bi gencim. Çok utanç verici biliyorum ama herifin şarkısını dinlerken bide rap yapardım! Ay aman hatırladıkça kalbim sıkışıyoo ne biçim bi çocukmuşum!
bet-kız

Modern Talking »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv