The Map of Happiness
Falco
Ah ne süper bir arkadaşımızdı Falco. Alman'ların yüz akıydı. Almanca müzik yapılabileceğini, dahası güzel olabileceğini ispatladı. Amadeus vardı, Jenny vardı, Viana Calling vardı. En popüleri duygusal bir şarkı olan Jenny idi. Yarısı Almanca yarısı ingilizceydi ve şuna benzerdi: "Jeni kom, kamon, şteyauf bitte" (Ceni. Bi gel bakiyim sen şöyle. Ayağa kalk lütfen, heh böyle). Duydum ki ölmüş geçenlerde Falco abimiz. Üstelik bir kasabada halkın taptığı bir Belediye Başkanı olarak. Nur içinde yatsın.
zuxxi

Almaya'da Gine piyasaya sürüldüğünde intiharların arttığı söylenirdi. Bir de Gine şarkısını "Cineee su katılır mı, Cinee buz atılır mı" diye söylemekten haşin zevkler alırdık.
HRMAN

Almanca kolejde okuyoz diye bu biryantin kafalı adamın şarkılarını oturur ezberlerdik. En zoru da şarkının sonundaki radyo spikerinin trafik kazası haberini ezberlemek olurdu. Bi de şarkıdaki Jenny mi Gine mi neyse o kızın adı, bana hep sübyanmış gibi gelirdi. Falco'ya hep sübyancı gözüyle bakardım.
Baran®

Ankara'da bi arkadaşımın doomgününe daha o zamanlar "İmparator" olmamış İbo gelmişti. Nasıl oldu, neden oradaydı bilmiyorum. Bizler kolejde okuyoz, İbo'da bize yakın olmak istiyo ya, "Ben yabancı şarkılardan en çok Gine'yi seviyorum. Bi kaset doldurttum, baştan sona o şarkı var. Onu dinlerken oturup bi şişe viski içiyorum" falan demişti. Vaaay lan, demiştim, müziğin evrensel dili bu herhalde; baksana adam hisli duygular içine giriyor bu şarkıda ve kederlenip bir şişe viski içiyor falan. Çoçuk aklı işte. (Yaa ben bu haberi şimdi tutup Televole'ye falan versem iş yapar haa. )
whywhynot

Falco Alman değil Avusturyalıydı. Rahmetliye ayıp olmasın.
Aysthemays

bi de falco götz diye bi eleman vardı cimbomda. adıyla anılan tek ecnebi futbolcuydu. milletin göt diyecez diye aklı çıktığından falco derdi herife.
Z

Dr Alban »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv