zuxxi.com//sinema|geyiks

beter2000

Hikaye Bunlar

Sinir Katsayısı

Kardeşimle Ankara'dan K.maraş'a gidiyoruz. Otobüsün arka tarafında bir yerlerde oturuyoruz. Tüm otobüse hakimiz anlayacağınız. Orta sıralardan bir adam muavini çağırıp, ön sıralardaki gazete okuyan adamı işaret ederek birşeyler söyledi. Muavin, "Tamam abi" der gibi başını sallayarak gazete okuyan adamın yanına gitti ve birşeyler mırıldandı. Gazete okuyan adam dönüp arkadaki adama anlamsızca baktı, muavine birşeyler söyleyip gazetesini okumaya devam etti. Aradan 10 dk. geçti. Bizim adam muavini yine çağırdı ve muavin yine gazete okuyan adamın yanına gitti. Adam yine birşeyler söyleyip yine aynı anlamsız bakışı fırlattı arkadaki adama. Kardeşimle ben olayı dikkatle takibe aldık. Neler olacak diye beklerken bir taraftan da teoriler üretmeye başladık. Acaba arkadaki adam gazete manzarasını kapatıyor diye mi söyleniyordu? Ya da gazeteye taa oradan otlakçılık yapıyordu da adam sayfayı çevirince okuduğu haber yarım mı kalmıştı (Heheh) Neyse biz böyle saçma salak teoriler üretip eğlenirken adam muavini bir daha çağırdı. Muavin geldi ve yine gazete okuyan adamın yanına gidip birşeyler söyledi. Gazete okuyan adam hışımla sayfaları çevirip birşeyler arandı gazetede ve buldu. Tuttu aynı hışımla yırtmaya başladı gazetenin bir sayfasınının bir bölümünü. Bir taraftan da söyleniyordu: "Olmaz ki canım! Uyuyacaksa uyuyacak! Tamam vericez dedik ya işte! Ha şimdi almış, ha sonra! Ne insanlar var! Ayıptır günahtır be! Ne kuponmuş yahu!

Mahalle Maçları

En çok "Ent Var!!! Ent Var!!!" çığlıklarını hatırlarım sokaktan gelen.

Leda

Onlara ne diyorlar bilmiyorum ama, hani şu ilk önce neyin reklamı olduğunu bilmediğimiz, bizi merakta bırakıp sonra ne olduğu açıklanan reklamlar vardır. Bunlardan sanırım ilkiydi. Her türden insan çıkıp maark maaarrk diye dans eden tipler gibi dans edip, sırıtıp "Leda liiiii, Leda laaaa" diye bağırırlardı. Sonradan öğrenmiştik ki Leda bir kolonya makasıymış, "li" limon "la" da lavanta demeye geliyormuş:)

Bir Yer Varmış

Bunu kaç kişi hatırlayacak çok merak ediyorum. Ama bir zamanlar çok populer olmuştu. Şarkıcının adını hatırlar gibiyim.. Sanırım Sibel'di. Bir tek bu şarkıyı söyledi ve bir daha da görünmedi ortalıkta. Şarkı da şöyleydi: Bir yer varmış Dünyanın bir ucunda Bir yer varmış Kaf Dağı'nın ardında Gülermiş oradaki doğan çocuklar Pembe görünürmüş göze ufuklar Tertemizmiş bütün kalpler sokaklar Ölmezmiş hiç yaşayanlar Orda kullar tasasız Orda gönül yarasız Gürültüsüz kavgasız Diyorlar ki orada Yaşanırmış parasız Eğer masal gibiyse İnanması güç ise Herşey senin elinde Bu cennet yoksa bile Sen yarat gerekirse Belki de bulacağım Uzansam tutacağım Bakarsam göreceğim Bu cennet yoksa bile.. Hay Allah!! Burdan sonrasını hatırlayamadım :)) E bir dünya zaman geçmiş üstünden. Bu kadarını hatırlamam bile bişii di mi :)