Zırtapoz

Zoolander

2001

Ortalama Puanı: 7.0

Öykü

Derek Zoolander, üç yıl üst üste en iyi model seçilerek ününe ün katmıştır. Fakat artık bu yükselişin sonu gelmiş ve en iyi modelliği moda dünyasına taze atanan Hansel’e kaptırmıştır. Bu hezimeti kaldıramayan Derek boşluğa düşer ve kendine yeni bir yol çizmeye karar verir. Memlekete dönerek babası ve kardeşleri gibi madenciliğe soyunmak ister ama babası modelliği adam işi görmediğinden Derek’i başından savar. Hayal kırıklığıyla moda dünyasına geri dönen Derek, Hansel’in her yakayı bastığını görünce iyice dellenir. Artık kendini kanıtlamalıdır. O sadece eli yüzü düzgün bir adam değildir, kafası da çalışmaktadır(!)

İzleyenler ne demiş?

 • Mankenler Dünyasınını ti'ye alan film

  İzlemeyen okumasin

  Çok komik bir film manken dünyasının maden ocağında nasıl yapacağını, adamlar mankenleri ti'ye almışlar. izlemeye değer bir film.
  Puan: 8
 • hayııııııııır gitme

  böyle dandik filmlerin neresini beğeniyorlar anlamıyorum. bu kadar da kötü espri mi olur ? gitmeyin
  Puan: 2
 • siz blueblood'a aldanmayın!!!

  yani kesinlikle çok eğleneceğiniz bir film; ama tabi mankenler için aynı şeyi diyemeyeceğim:) filmde mankenlerin ne boş beyinli olduğunu vurgulamışlar ama abarmışlar.. hele o benzinlik sahnesinde koptum ya:)) kesinlikle gidin; gülün; eğlenin.. ben amcam da harika; yani o kadar iyi oynamış ki aptalı; zeki olduğunu kanıtlamak güç olacak:)
  Puan: 8
 • zuuuuuuuuu beni duyuyomusun

  öncelikle şunu söylemek istiyorum: film çok da iyi diil ama ben ve arkadaşım filme tamamen eğlenmek ve gülmek için gittiğimizden çok zevk aldık ve güldük. cuma günüydü yanılmıyosam arkadaşım hadi gel filme gidelim dedi. saat 2350di ve filme sadece 10 dakka kalmıştı. hemen taxiye atladık ve bilkent tepe cinemaxxta filme yetiştik.(taxi paraları arkadaşa patladı bu arada). filmin ilk yarısında çoğu espriye sadece biz güldüğümüz için arkamızda oturan adamların çoğu bizi kastederek(neye gülüyolar, film çok boktan çıkacaz şimdi vesaire diyerek) filmden çıktılar. hatta bazı arkadaşlarım bile çıktı. ama filmden zevk almamız bi gıdım bile engellenemedi. özellikle filmin sonunda bebeğin bakış atması sahnesinde karnıma kramp girdi :) özellikle şunu belirtiyim ki filme kasarsanız hiç gülmezsiniz ama eğlenmek için giderseniz bayaa komik geliyor. zaten ben stillerden hoşlanmayanlar filme hiç tenezzül edip gitmesin.(bu arada ben stiller zannediyorsam ilk yönetmenlik deneyiminde başarılı olmuş). ayrıca üzerinde durulması gereken bir diğer konu da altyazı konusu. eğer altyazıları okumayıp filmi dinleyerek anlıyorsanız bazı esprileri ya sadece siz anlıyorsunuz ya da önce anlıyorsunuz. gülmeye başlayınca da insanlar kinlerini size kusmaya başlıyor. sadece orjinal versiyonu oynayan filmler bize ne zaman gelecek bilmiyorum(altyazısız, düblajsız). bu arada zuuuuuuuu beni duyuyomusun. filmin gerçek değeri 6 puandır.
  Puan: 6
 • yakıştımı ben stiller'a

  ben stiller ın oynayacağı bir filmden daha çok şey beklerdim hayal kırıklığı...
  Puan: 2