Cennete Dönüş

Return to Paradise

1998

Ortalama Puanı: 7.0

Öykü

Sheriff, Lewis ve Tony Asya turuna çıkmış üç Amerikalıdır. Şans eseri yolları kesişmiş ve iyi arkadaş olmuşlardır. Hep birlikte bir aylığına Malezya'ya giderler. Pek eğlenirler, kadınlar ucundan acık haşhaş filan. Bu güzelim tatilin sonunda Tony ve Sheriff memlekete dönerken, idealist bir adam olan Lewis orangutanları incelemek üzere beride kalır. Aradan iki sene geçer. Beth isimli cici bir avukat kızımız Tony'i ve Sheriff'i bulur. Onlara der ki: İki yıl önce Malezya'dan ayrılırken çöpe attığınız arta kalan haşhaş Lewis'in başına büyük iş açtı. Hepinizin kullandığı uyuşturucu yüzünden adam tutuklandı ve uyuşturucu satıcılığı yüzünden idama mahkum oldu. Şimdi dizinizi kırıp düşünme vaktidir. Ya Malezya'ya dönüp suçu paylaşak ve üç yıl hapis yatacaksınız ya da Lewis'in ölümüne göz yumacaksınız.

İzleyenler ne demiş?

 • Simply The Best...

  Kaç yıl bekledim, seyretmek için. Ve sonunda. Joaquin Phoenix var, boru değil adam, 2001 oscar adayı, kıl payı kaçıranlardan... Seyredin. Çok şey kazanırsınız :)
  Puan: 10
 • güzel be

  film güzel valla tavsiye ederim
  Puan: 7
 • önyargılı

  bende diyorum ki, bu film beyin yıkamak için ideal.Acaba meşhur "midnight express" den ne farkı var. Ismarlama yapılmış bir film oldugu o kadar bariz ki. İzleyen arkadaşlar, acaba Malezya dan nefret ediyorlarmı? cevap evetse film başarıya ulaşmıştır. Tarih bilgilerinizi biraz yoklarsanız filmin çekildiği 1998 senesinde US le malezyanın ilişkilerinin ne kadar bozuk olduğunu görürsünüz. Velhasılı kelam hollywood yine dehasını konuşturup, midnight express benzeri bir mantıkla aynı yemeği ısıtıp önümüze koymuş. Bu da böyle biline THANX
  Puan: 1
 • malezya?

  İzlemeyen okumasin

  bence konuda önyargı falan yok, en azından ülkenin malezya olması önplanda değil, insani değerlerle bakılınca konunun ne olduğu daha belli oluyo bence... kim yapardı ki bunu? güzel!
  Puan: 8