Fotoğraf

Fotoğraf

2001

Ortalama Puanı: 5.1

Öykü

Önce Faruk vardır: Askerlik zamanı gelmiştir. Birliğe teslim olmak için Elazığ istikametindeki yolculuğu başlamadan evvel görürüz onu. Sonrada yolculuk sırasında. Sonra Ali vardır: Diyarbakır'dan katılır yolculuğa. PKK'ya katılmak için Van istikametindeki yolculuğu başlamadan evvel görürüz onu. Sonrada yolculuk sırasında. Faruk ve Ali aynı otobüsü yanyana koltuklarda paylaşırlar. Yolculuk sırasında kurdukları dostlukla, sohbetleriyle görürüz onları. Akabinde iki zıt tarafta savaşırken.

İzleyenler ne demiş?

 • yapmayın!!!

  puanlara inanamadım ben. oysa film gayet kaliteli ve türkiyede bir ilk olma özelliği taşıyo. puanlar yukselmeli...
  Puan: 8
 • bi gerilla adayı bi asker adayı bide zuxxi'ci aynı otobise binmiş.. sonra da gerçekler acıtmış

  konu güzel, hatta ışıqlar sönmesinle aynı tadlar var belli noktalarda.f akat o film fazlaca mesaj kaygısı taşıyordu va iyi deildi. konular bile benzeşiyo... amma bunda sinamatografi, konu.. ne dersen var. kürtler akıllı ve duyarlı insanlar. yapıyorlar, işi biliyorlar... ama sevmezsiniz siz şimdi bu filmide... dövüş kulübü gibi babalar babası bi film için bile: "ayy biret pitt ne yakışıqlıydı ööle" den öteye yorum yapamayan yurdum duyar(ga)sızları sizi. gerçekler acıtıyor deilmi afacanlar
  Puan: 9
 • ınternet explorer zorunlu tuttu...

  walla ne yalan söliim zorunlu olarak gittim, konusu bildik konulardan değildi tabi.. bilmiyorm walla git desem bi ayrııı... demesem bi ayrı .. size kalmış!!
  Puan: 5
 • well done!!!!

  Kürtler artık sinemaya da el attılar. ve ilksayilabilecek bu film gerçekten çok çarpıcı ve izleyicisine yalın bir gerçeklik sunuyor. Günese yolculuktan tanıdııgımız Nazmi Kırık'ı anlatmaya gerek yok. Sonuç olarak mutlak bi şekilde izlenmesii gereken bir film sevgili zuxxi'ci dostlarım. Ayrıca filmde kullanılan sembollere dikkat. mesela askerelerin sadece botlarının çekilmesine??
  Puan: 8