Farinelli

Farinelli il castrato

1994

Ortalama Puanı: 9.2

Öykü

18.yy’da Madrid' teyiz. Farinelli muazzam sese sahip bir şarkıcı. Hem kulağa hem de göze hitap eden üstün bir yaratık. Üç yıl aradan sonra besteci olan kardeşinin çıka gelmesiyle olaylar başlıyor. Bu şarkıcı, besteci giller her ne sebepten dolayı bilinmez 3 yıldır görüşmüyorlar. İşte geri dönüşlerle, Farinelli ve abisinin arasında neler geçtiğini çocukluk yıllarından itibaren öğrenmeye başlıyoruz. Kadınlarla olan ilişkilerinin ne şekillerde geliştiğini ve neden o şekilde geliştiğini öğreniyoruz. Daha fazla bilgi verme taraftarı değiliz. Fazla bilinmeden izlenilmesi gereken bir film.

İzleyenler ne demiş?

 • Nefissss......

  Kendi odak noktamızda müzikle ilgili olduğumuzdan gittik filme-vizyonda iken. Gerçekten harika, operaya bayılmam ama görüntü beni etkiledi zaten o yüzyılların anlatıldığı filmlere hep bayılırım ben. Fakat mektup getiren hizmetçiyle ilgilenilen sahne aman tanrım unutamıyorummmm...Yeni bir fantazim oldu.
  Puan: 10
 • süpeeeeeeer

  walla ben bu filmi cine5te serettim.bazı arklarım sadece malum sahneler için serettiler filmi bense çok beendim.müthiş bir filmdi.mutlaka gidin
  Puan: 10
 • Muazzam diyelim olsun bitsin

  İlk olarak Tv'de seyretmiştim, bayılmıştım. Şenlik vesilesiyle sinema salonuna geldiğini görünce koştum gittim, ne de iyi etmişim. Muazzam duygu, harika mevzu.
  Puan: 10