Kayıp Çocuklar Şehri

La Cité des enfants perdus

1995

Ortalama Puanı: 9.4

Öykü

Krank akıllı bir adamdır. Bir sürü acayip şey icat etmiş, insan kopyalamış, konuşan bir beyin dahi yaratabilmiş bir kişidir. Fakat içi kötüdür. Bu yüzden yarattığı bütün her şey olumsuzdur. Rüya göremez, kötü bir insan olduğu için çocukları kaçırıp, onların rüyalarını çalmak ister. One ise çok güçlü bir show adamıdır. Panayırlarda zincerlerini kırarak yaşamını sürdürür. Bir gün One'ın kardeşi, Krank'ın adamları tarafından kaçırılınca One işe koyulur. Sokaklarda tanıdığı küçük ama bir o kadar da zeki olan Miette ile kardeşini aramaya başlar ve sonunda Kayıp Çocuklar Şehri'ne ulaşır. Tüm bunları anlatmanın hiç alemi yoktur. Yerinde görülmelidir.

İzleyenler ne demiş?

  • Konudan önce mekanlar ve tipler insanı etkiliyor. Esaslı bir atmosfer yaratılmış. Fantazi diyince ucuz özel efektleri kullanan Amerikan sinemasından sonra bu film ilaç gibi gelecek sanırım. Aksiyonseverler için ağır kaçabilir ancak kendinizi bi kaptırdınız mı..... Ne diim, tavsiye ederim, kaçırmayın!!
    Puan: 10
  • Masal

    Kendinizi yarattığı masal atmosferine bir kaptırdınız mı zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. Efektleriyle, temasıyla şiir gibi bir film izlencesi... Tam not.
    Puan: 10