Evlere Şenlik

La Vérité si je mens! 2

2001

Ortalama Puanı: 6.6

Öykü

Gördüğünüz üzere bu ikinci film. İlk film, (muhtemelen izleyen çok fazla değildir) filmin kahramanı Eddie'nin duygusal sarsıntılarını ve gelenekleri reddetme uğraşını konu alıyor imiş. Şimdi ise Eddie ve kendine benzer, gösterişi, havayı seven arkadaşları olaya katılıyor. Bu beş arkadaş Paris'te tekstil işiyle uğraşan ve son derece değişik bir aksanla konuşan adamlardır. Tekstil piyasası tepe taklak olunca, bizlere pek yabancı olmayan bir sıkıntının içine düşerler. Borçları ödemek üzere büyük bir firmaya hazırladıkları mallar ellerinde patlayınca da üzerine bir bardak soğuk su içilesi bir dolandırıcılığa kurban gitmiş olurlar. Böyle durumlarda kimi intihar eder, kimi yolunu şaşırır ya... Bu beşi de işi gücü bırakıp dolandırıcıya temiz bir ders vermekte buluyo çözümü.

İzleyenler ne demiş?

 • gidin eğlenin ve unutun

  öle iz bırakacak bi şeyler beklemeyin filmden walla aerada sırada bikaç ii espiri yanında bi o kadar kötü espri sadece kız arkadaşımla gittiğim için gusel geldi belki de ammma yine de bi gidin görün derim bi sürü amerikan filmine bin basar salam bi senaryosuı var biraz karışık anlamakta zorlanıyosanız anlatacak birini götürün yanınızda not:bizimkinde ben anlatandım....
  Puan: 7
 • 7: Gayet güzel bir film yapmış el oğlu.

  Az önce sinemadan döndüm. Çok hoş bir film. Espriler ve oyunculuk Amerikan filmlerinden daha samimi geldi bana. Tek problem sanki hiç susmayacaklarmışçasına konuşmaları! Ayrıca alt yazıları takip edecem diye filmi kaçırabiliyorsunuz. Kimi yeride kahkahayla bile güldüğüme göre ben bu filmi sevmişim sonucuna ulaşabiliriz. Bu arada az önce "tek problem.." dedikten sonra ikinci bir problem daha vererek saçmaladığımın farkındayım, susun!
  Puan: 7
 • quelle comédie

  son derece eğlenceli bir film ama fransızca bilenler için biraz daha komik sinemadan gülümseyerek çıkıyorsunuz gayet güzel
  Puan: 8
 • Görmekte fayda var

  Amerikan filmlerinden farklı yönü pek yok. Onlar kadar iyi sayılır. Bi görmek lazım. Çok eğlenceli sahneler olduğu gibi çok sıkıcı sahneler de var. Özellikle de filmin başları çok sıkıcı. Ama daha sonra canlanıyo. Kuzenin filme katkısı çok büyük. Helal olsun walla. çok iyi rol yapmış. O da olmasa izlenmezdi film zaten.
  Puan: 6