8½ Kadın

8½ Women

1999

Ortalama Puanı: 5.2

Öykü

Philip Japonya’nın önemli caddelerindeki kumarhaneler sayesinde köşeyi dönmüş, zengin bir işadamıdır. Kumarhaneleri ölüm korkusuyla bütünleşmiş oğlu Storey işletmektedir. Storey büyük bir depremde öleceği düşüncesini takıntı haline getirmiş bir adamdır. Philip’in karısı vefat edince Storey, bunalıma sürüklenen babasının kafasını dağıtmak ve acısını hafifletmek için onu Fellini’nin filmlerindeki ihtişamlı, heyecanlı ve koca memeli kadınlarla tanıştırır. Özellikle Fellini’nin başyapıtı olan “8½” ile. Sonrasında ise baba oğul, kendi özel genelevlerini oluşturma fikrinin olabilitesi üzerine düşünmeye başlarlar.

Notlar:

 • 1999 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye'ye aday gösterildi.

İzleyenler ne demiş?

 • güzel güzel

  gidin izleyin derim :))
  Puan: 7
 • Çok sıkıcı

  Hayatımda sinemada izlediğim en sıkıcı film. Daha önce Mission Impossible 2'nin kırdığı sıkıcılık rekorunu büyük farkla bu film kırdı. Afişine bakıp erotik diye gitmeyin filmdeki erotizm mide bulandırıcı türden. Aslında not olarak 1 verirdim ama eski Türk filmleri aklıma geldi hadi 2 iki vereyim dedim.
  Puan: 2
 • müthiş

  Peter Greenway yine muhteşem bişey yapmış. Özellikle baba oğul arasındaki diyalog süper kurulmuş. İyi bir sinema izleyicisinin kaçırmaması gereken müthiş bir Fellini uyarlaması...
  Puan: 9
 • aslında...

  filmin yapısı fena diil, ama fena halde erotizm körüklenmiş, ama kötü bi şekilde... yani konu güzel de dramaturjide aksaklık var, sahneler falan iyi değil.
  Puan: 4