Zirve Mücadelesi

The Contender

2000

Ortalama Puanı: 5.7

Öykü

Başkan yardımcısı hakkın rahmetine kavuşunca koltuğunun doldurulması gerekir. Başkan görev için Senatör Laine Hanson'ı seçer. Laine hem başarılı bir politikacıdır hem de bayan olduğu için başkanın prim yapmasında önemli rol oynayacaktır. Fakat koltuğa gözünü dikmiş bir diğer adayı destekleyen komite bu durumdan pek hoşnut kalmaz. Gözüpek politikacı Shelly Runyon, Laine'i yerden yere vurmak için çalışmalara başlar. Laine'in geçmişteki sırlarını bir bir ortaya çıkararak kadıncağızı zorlu bir mücadeleye sokar; bizimkiler de bunun adına "Zirve Mücadelesi" diyerekten işin içinden çıkar.

Notlar:

 • 2001 Altın Küreleri'nde en iyi yardımcı erkek oyuncu(Jeff Bridges) ve en iyi kadın oyuncu (Joan Ellen) dallarında aday gösterildi fakar eli boş döndü.
 • 2001 Oscar'ları için de aynı adaylıklar söz konusu idi, yine olmadı.

İzleyenler ne demiş?

 • Çok Sıkı Film!

  Herkesi saracak türden çok iyi senaryosu olan gerçekten kaliteli bir film! Hayatın gerçeklerini anlatmış insanlara, kaçırmayın!
  Puan: 10
 • Diyaloglar cok hızlıydı bir haltı.....

  yakalayamadım ki...jeff bridges o kadar iyi oynamıski kendisi gercekten ilerde amerika'ya baskan olacak adamdır. sam elliot da cok efendi insan, gary oldman'ın da ismi yeter...ancak film icin aynı halis dusunceleri tasımamaktayım, amerikanın politik entrikaları sizi ne kadar ilgilendirirse o nispette filmden keyif alırsınız (wag the dog II)... bence vaktiniz varsa gidin.
  Puan: 5