Vassiliki

Vassiliki

1997

Ortalama Puanı: 5.0

Öykü

1949 yılında Yunanistan'da yaşanan iç savaşın patırtısı gürültüsü içinde hayatta kalma savaşı veren tutkulu bir aşkın gerçek hikayesi anlatılıyor. Hikayenin kahramanları bir jandarma çavuşu ve bir isyancının karısı. Birbirlerine aşık oluveriyorlar fakat ortalık karışık. Savaş mahkemesine göndermesi gereken kadına aşık olan çavuş, herşeyi göze alarak sevgilisini serbest bırakıyor. Bu davranışı sonucunda kara listeye alınıyor. Bütün toplumsal baskılara ve bağnazlıklara karşı aşk. Kolay pes etmiyor tabii...

İzleyenler ne demiş?

  • kötü ve sıkıcı bir film

    Hiçbir özelliği olmayan bir film. Vassiliki denilen köylü bir kadınla bir onbaşının(her neyse) aralarındaki sözümona aşkı anlatan , daha doğrusu anlatmaya debelenen vakit kaybı hadisesi... Hiçbir anlamı olmayan ve anlamsız yerlerde karışınıza çıkan sevişme sahneleri, kötü diyaloglar ve tutuk görüntüler... insan şöyle kurguyu canlı tutar... ölü ölü ölü ... akdeniz kültüründe bir sıcaklık arıyorsunuz.. yer yer karşınıza çıkıyor ama... beklediğiniz kadar değil... başka arkadaşlar ne düşünür bilmem ama... ben hiç hoşlanmadım... yiğidi öldür hakkını yeme.. Vasilliki güzel kadın :)
    Puan: 4
  • eh işte

    yunanistanda son 30 yılın en ii filmi denilince daha fazla birşey beklediğimden sanırım umduğumu bulamadım..filmin özetinde gaza getirildiği gibi karşıtlıklara başkaldıran bir aşk göremedim ne kadın fazla inançlıydı ne adam.. sonuçta umduğum güzellikte değildi deyip yorumumu sonlandırıyorum..
    Puan: 5