The Bodyguard

The Bodyguard

1992

Ortalama Puanı: 5.0

Öykü

Rachel çok ünlü bir şarkıcı. Hayranları ve de sapıkları da var tabiki. Bir sapık kişi bu kadına dadanıp da hayatı zindan edeceğine dair mesajlar yollayınca Rachel korkuyor ve kendine sıkı bir koruma arayışına giriyor. Diyor ki "Kimdir en süper koruma bu memlekette?" Yaveri hemen cevap veriyor; "Frank Farmer adlı bir adam oturur şu dağın arkasında, nefis korur, inanamazsın." Yaver, Frank'in de eski dostudur, hemen gider evine anlatır böle böle. Frank kuul bi adamdır, bir noktaya sabit bakar, portakal suyu içer, tahtalara bıçak saplar filan. "Uğraşamam ben öyle medya maymunlarıyla. Aşmışım bitirmişim bu koruma olaylarını" diyerek görevi reddeder. Fazla uzatmayalım bütün görevleri reddeden diğer kuul adamlar gibi o da sonunda kabul eder. Bununla da kalmaz Rachel'e aşık olur. Rachel'de buna olur. Rachel, "Endaaaaayiyaayy" diye bir şarkı patlatır, film biter.

Notlar:

 • Gülüp eğleniyoruz ama bir tane Oscar adaylığı varmış filmin. Müzikleriyle. Alamamış.
 • Oscar'dan daha önemli bir organizasyon olan "Ahududu" ödüllerinde 6 tane adaylığı var. En kötü erkek oyuncu, en kötü kadın oyuncu, en berbat çıkış yapan yeni star, en kötü şarkı, en kötü senaryo ve en kötü film olmak üzere.
 • Kevin Costner bu Ahududu ödüllerinde en kötü erkek oyunculuğu "Dur Yoksa Annem Ateş Edecek" filmindeki performansıyla harikalalar yaratan Sylvester Stallone'eye kaptırmış.

İzleyenler ne demiş?

 • Rezil!

  Sakin vakit ayirip da seyretmeyin.Erkenden yatmakta fayda var.
  Puan: 1
 • Ööle deme..

  Film iyiydi yaa..ben katılmıyorum Floyd kardeşimize..Kevin abimiz konuşturuyo klasını yine ..Adam yine karizmatik,yine cool..şarkılarıda güzeldi filmin..end aaaiiaay vil olveyz lav yuuu felan diyodu vitney abla..güzeldi..
  Puan: 8
 • GEREKSİZ

  Bu film hayal aleminde gezen aptal kızları ağlatöak için yapılmış 1. sınıf bir piyasa filmi.
  Puan: 4
 • fena sayılmaz

  bence film o kadar da kötü değildi ama çok iyi de değildi ne kadar kötü olursa olsun Kevin hatırına her şey izlenilir
  Puan: 6
 • Keş

  Whitney bacının bi keş olduğunu hepimiz biliyoz di mi? Sanat camiası işte, Kevin ne halt ediyo acaba merak ederim, marijuana falan? Film güzel deildi, tam ahududuluk, hatta yabani eriklik... Şarkının 2. mısrasını bilen var mı?
  Puan: 3