Küçük Kadınlar

Little Women

1994

Ortalama Puanı: 8.5

Öykü

Kuzey-Güney Savaşı sırasında baba March hayatını kaybedince, March ailesi kadın başına kalır. Anne March, dört kızı Jo, Meg, Beth ve Amy ile yaşam mücadelesine girer.Aile birbirine acayip bağladır. Bin türlü olay yaşarlar. Sevinçler, trajediler. Kadın yüklü bir ailenin hikayesidir anlayacağınız. Zaten bir çok kişi Küçük Kadınlar dendi mi "Jo" diyerek atlayıverir ortama. Ailenin erkeği konumunda, cesur, fedekar bir hatundur. Bu yüzden karakterler arasında en çok o sevilir. Hatta para gerektiği için caanım saçlarını kestirdiğinde bir çok anne gözyaşlarına boğulur.

Notlar:

 • Louisa May Alcott'un aynı isimli romanından uyarlama.
 • 1995 yılında en iyi kadın oyuncu, en iyi müzik ve en iyi kostüm tasarımı dallarında Oscar'a aday gösterilmiş fakat olmamış.

İzleyenler ne demiş?

 • muhteşem..

  hayatımı değiştiren bir kitap ve onun ancak bu kadar harika çekilebilecek filmi... winona jo rolünde aşmış güzel oynuo.. keşke anneyi susan oynamasaydı ama naapalım. gabriel de karizmasıyla ayrı güzellik katıo filme.. çoook çooook seviyoruuuuuuum bu filmi!! chriatian bale'i de laurie rolüyle takdir ediyorum.. izlenmeli..
  Puan: 10
 • Harika

  sadece izleyin ve oyunculuk gorun, hepsi bu!
  Puan: 10
 • ben küçükken...

  Küçükken babaannem beni bu filme götürmek istiyordu ama ben kız filmidir diye istemiyordum.Fakat TV'de izledikten sonra çok kaliteli olduğunu anladım.Herkesin rahatlıkla izleyebileceği güzel bir film.Ha bide aynı yazarın"Küçük Erkekler"diye kitabı vardı.İnşallah oda sinemaya uyarlanır.
  Puan: 8