Harika Kızlar

Beautiful Girls

1996

Ortalama Puanı: 9.1

Öykü

Bir grup lise arkadaşı aradan geçen on yılın ardından toparlanmaya karar verir. Savrulup gitmiş, hayata dair bir çok problemi olan, özellikle kadınlarla olan ilişkilerinden acayip korkan adamlardır bunlar. Eh yavaş yavaş yaşlanmaya da başlamışlardır... Birlikte olduğu kadın ile evlenme noktasına gelen fakat bir türlü evliliğe cesaret edemeyen ve düzenlenen lise toplantısını bir kaçış olarak gören Willie'nin kasabaya varmasıyla film başlar. Zaten evlilik konusunda kafası karman çorman olan Willie, gençkızlığa henüz adım atmış, 13 yaşındaki nefis komşu kızı kendisine aşık olunca iyice çıkmaza düşer. Arkadaşları ise bıraktığı yerdedir ve her biri ilişkilerinde bir ton problem yaşamaktadır. İşte biz bütün bu problemleri, karakterlerin umutlarını izleriz, ben olsaydım şöyle yapardım gibi yorumlar yaparız ve keyifli bir 1,5 saat geçiririz.

Notlar:

  • 1996 yılı Uluslararası San Sebastián Film Festivali'nde en iyi senaryo dalında Gümüş Denizkabuğu kazanmış. Hayırlı, uğurlu ola.

İzleyenler ne demiş?

  • saalam bi film

    ben galiba sinemada izlemiştim bu filmi. gerçekten akşam yapacak bişeler arıyosanız ideal, ben oturup tekrar izliycem. özellikle bu filmde ben uma thurmana hasta olmuştum. dierleride fena diil gerçi, msorvino falan yani.. bence izleyin yani. kıyak bişiy...
    Puan: 8