Cennet'in Ötesi

Here on Earth

2000

Ortalama Puanı: 6.4

Öykü

Kelly zengin bir ailenin şımarık evladıdır. Kendini beğenmiş, kıl bir adamdır. Yaz tatili gelip çattığında yepisyeni bir Mercedes alınır kendisine. Mercedes'ini kaptığı gibi küçük bir gezintiye çıkar. Kıl bir adam olduğunu söylemiştik ya, küçümsediği kasaba insanlarının yanına varır. Korna öttürür, sesini sonuna kadar açarak yerli pop dinler, "Krrroooyum ama para bende" edasıyla artislik yapar vs... Kasabalı fakat gururlu delikanlı Jasper, kız arakadaşı Samantha'nın gözleri önünde gerçekleşen aşağılanmayı yedirmez kendine ve Kelly'le yarışmak için anlaşır. İki genç Bağdat Caddesi'ne vardıkları gibi kapışmaya başlar. Yarış pek hazin bir kaza ile son bulur. Samantha'nın annesine ait Kristal Büfe yerle bir olunca, Kelly ile Jasper mahkemenin yolunu tutar. Sofistike ve yenilikçi yargıç son derece özgün bir ceza uygun görür yarışzedelere: Yerle bir olan mekanı ortaklaşa tamir etmek zorunda kalan Kelly ve Jasper, yaz tatilinin ruhuna fatiha okuyarak bütün yazı birarada geçirecek olmanın tatsızlığı ile başlarlar çekiç savurmaya.

İzleyenler ne demiş?

 • AAAŞŞŞŞKKKKKUUUUUMMMM JJJOOOSSSSHHHHH

  halloween la bayılmıştım bu herife fakülteyle ne kdr haklı olduumu annadım we daa çok bayılıp aşık oldum onunla ilgili herşei bilmek istedim bu filmlede ona taptım işte bnm biricik aşkum zaten milletle iddaya fln girdim bi gün onna tanışçam die ya mükemmel bi yaratık bu yaa ama assında gerçei sölemek gerekirse beni en çok fakültede etkilemişti çünkü zeke bi harikaydı yane ne bilim herşeiyle süperdi ama josh ondan daa süper bu da kaçınılmaz bi gerçek we eer aranısda bnm gibi düşünenler warsa GEBERİİİİNNN çünkü o yannısca bnm bunu kafanısa iice yerleştirin JOSH HARTNETT NİLİNDİR hade hep birlikte söylein herkes duysun we annamaan kalmasın filmdeki dier bebek de american pie dan tanıdıımıs chris klien ewt o filmde hoşuma gitmişti çünkü o filmin en tatlı çocuu oydu yoksa bi boka benzedii yok sadece gülüşleri tatlı o kdr ama joshımın üstüne yoookkk biricik sefkülüm bnm kimse snn yerini tutamass yemin ediorum ki bi gün senne tanışçam we millet aazları 5 karış açık bakçaklar slk slk ayyyy aşşkkkuuuummm yaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Puan: 10
 • tipik bir türk filmi....

  tam bir türk filmi kıvamında yapmış abimler. türk filmlerinden kalma senaryo bilginle şimdi şu olacak diyosun ve çok geçmeden doğru tahminin sevincini yaşıyosun:) film iğrenç değildi ama çoook güzelde değildi... abartı fazla şey ummak yanlış olur açıkçası... he bide filmden sonrası çok daha keyifli ,geyik potansiyeli çok yüksek bi senaryo güzel sonuçlar çıkarıyosun olanlardan bunlardan birincisi ve en önemlisi sevgilini mercedesli insanlardan mümkün oldukça uzak tutmanın ilişkinin geleceği açısından çoook ama çook önemli olduğu olsa gerek...
  Puan: 5
 • joshhhhhhhhh

  walla filmde güzel ama josh'un olmadığı bazı sahnelerde sıkıldım adama tapıyorum o benim biricik aşkım hayatımda gördüğüm en yakışıklı ve tatlı ve karizmatik adam onun için filme 10 veriyorum josh'uma helal olsun
  Puan: 10
 • fena degil

  Offf ben boyle filmlere uyus oluyorum yaa. Sen kalk gul gibi sevgilini bırak olacak i$ mi? Yazık o cocuga filmin sonunda yine en cok o agladı. Finalde sanırım gozlerimizin dolmasına yol acan duyguyu aglayan josh verdi. Chris ve Josh hatırına seyredin derim.
  Puan: 6
 • yine de iyi vakit geçirilir

  film gerçekten çok güzel değil ama vakit kaybı da değil. Bi türk filmi havası sezinleniyor. Ama çok da klasik olarak bitmiyor sonu aslında. Filmin sonunu ben çok daha farklı bir şekilde düşünmüştüm ve öyle olsa daha güzel olurdu ama burda söylersem filmin konusuna girmiş olurum. Neyse sıkılmadan izlenir işte gidin eğlenirsiniz.
  Puan: 6
 • başlıkmı düşünecem

  ben o kızın ölmesine baya sevindim. çok gıcık oldum çünkü. monalisaya benziyodu çok yamuk be.bu arada josha aşık olan kızlardan lisa ve morphin beni görseniz joshu unutup benim kucağıma atlarsınız. aşırı derecede yakışıklıyım ve bastığım her adımın altında karizma izi kalır.
  Puan: 5
 • bu genclerde i$ war

  film belki kalsik konusuyla pek sarmamı$ olabilir beni ama kesinlikle oyuncularının genc olu$u ve iyi oyun sergilemeleri filme sadece konu yonunden bakmanın ne kadar dar bir goru$ oldugunu bir kere daha gosterdi bana. helal olsun o genclere
  Puan: 7
 • Görmekte Fayda Var...

  Sıradan, basit bir film değil bence. Senaryonun bazı bölümlerinde oldukça özgün atraksiyonları görmek mümkün. Senaryo güzel, oyuncular yetenekli, Sobieski'nin yüz ifadeleri ve oyunculuğu gerçekten çok başarılı. Ancak daha iyi bir yönetmene ihtiyaç var gibi görünüyor. Yine de oldukça güzel, duygusal bir film. Görmekte fayda var diyorum.
  Puan: 6
 • Mark Piznarski'nin acemiliğinin buram buram koktuğu bir film

  Here on Earth,aslında senaryosu iyi şeylere değinenmek isteyen ve Leelee Sobieski gibi büyük usta Kubrick'in ortaya çıkardığı bir yıldızı bünyesinde bulunduran bir film fakat bunları çok kötü kullanan acemi bir yönetmen filmi yönetince,çok kötü bir film çıkmış ortaya. Mark Piznarski elindeki malzemeyi çok kötü kullanmış,bu malzemede kendi kendine ayakta tutunan sadece Leelee Sobieski var.Piznarski'nin elinde Ölüm,Aşk,Sadakat gibi temaları iyi işleyebilecek görünümünde olan bir senaryo var ama ne yapmış etmiş bu temaları iyi uygulatmamış senaryoya, bundaki sorun ise çekimlerini iyi seçememesi,iyi planlamamış olması ve kamera kullanımının rezalet olması,her sekansta "Başka bir çekim olmalıydı bu çekimin işi ne?" diye soru geliyor aklınıza. Bu bakımdan Mark Piznarski planlama aşamasından hatalarla başlamış projeye anlaşılan,çekim listesine önem vermeden baştan sağma yapmış.Bunun dışında Oyuncu yönetiminin de rezalet olduğunu görüyoruz,American Pie'da kılıktan kılığa giren ve başarılı olan Chris Klein'in yine iki farklı karakter özelliğine girmesi gereken bir film var bunu ynsıtamayan bir Klein var,bunda da kötü oyuncu yönetiminin katkısı var,ve böylece Weitz kardeşlerin başarılı oyuncu yönetimini görmüş oluyoruz,Chris Klein gibi yeni bir oyuncuyu böyle bir oyuncu yönetimiyle ekranda göstermesi de Piznarski'nin acemiliği,bunun dışında bütün karakterler arasındaki soğukluk Piznarski'nin en önemli eksikliği,Leelee Sobieski dışında bütün oyuncular hayalet gibi sanki işimizi yapsak gitsek havasındalar, inandırıcılıktan çok uzak oyunları var,bunu Piznarski'ye bağlamak mümkün çünkü Michael Rooker ve Bruce Greenwood gibi deneyimli oyuncuların da bulunduğu bir oyuncu kadrsouna sahip film. Filmdeki bir başka hatası ise bazı çekimleri gereksiz uzatması ve bu yönüyle de izleyiciyi sıkması. Senaryo ise dolu gözüküyor ama belli Piznarski çok müdahale etmiş senaryoya.Yukarda saydığım temaları verme eğiliminde olan ama veremeyen bir senaryo var bunun nedeni ise yönetmenin yukarıda saydığım hataları. O temalar dışında hızlı araba kullanmayı eleştirme de var ki bu ülkemizde günümüze uygun bir eleştiri,bu bakımdan Bağğdat Caddesi gençliği bu filmi görmeli. Oyunculuklar Leelee Sobieski dışında çok kötü inandırıclıktan çok uzak ve her oyuncunun yüzünde hep aynı ifade var,karakterleri değişse de ifadeler değişmiyor. Filmde tek başarıı şey ise Kurgu,yönetmen Piznarski'nin tek etkilemeye çalıştığı taraf kurgu, özellikle wlow motionlar,kullandığı bazı yerlere iyi oturmuş,bazı yerlerde ise anlamsız kalmış. Sonuç olarak Here on Earth Yaz Sezonunun en kötü filmi,sadece Leelee Sobieski'nin oyunu ve inandırıclığı için gitmek isteyenler gidebilir(ne de olsa Kubrick'in ortaya çıkardığı bir isim)
  Puan: 3
 • Supeeeeeeeeeeeer

  Ne diyim hatun süper film güzel . Bahçemin nadide gülü olmaya layık bir kız ve özellikle bakışları beni bitiriyor.
  Puan: 10
 • Konu kıtlıgı, yakısıklı ve güzel genc bollugu....

  klasik bir konu, yakısıklı, güzel ve acemi oyuncu kadrosuyla film beni epey buyuledi dogrusu!
  Puan: 2
 • KIM ICIN BU PUANLAR

  LEELEE icin.
  Puan: 10