Taksi

Taxi (1998)

1998

Ortalama Puanı: 8.2

Öykü

Pizza dağıtıcısı Daniel, hız tutkunu bir adamdır ve kendine daha yaraşır meslek olarak taksi şoförlüğüne geçiş yapar. Arabasında hızı arttıracak acayip mekanizmalar vardır. Acelesi olan müşterileri çarçabuk ulaştırır istediği yere fakat müşteri taksi tuttuğuna bin pişman terkeder arabayı. Günlerden bir gün yine aşırı hız yaparken düşer polisin eline. Emilien, sayısız ehliyet sınavından eli boş dönmüş, araba kullanamadığı için işinden atılmak üzere olan başarısız bir dedektiftir. İşini kaybetmemek için, Daniel'i Alman banka soyguncularını yakalamak için yardım etmeye zorlar. Daniel sıcak bakmaz olaya, onu bekleyen kız arkadaşıyla sevişmektir istediği fakat ekmek teknesinin elinden alınacağını öğrenince boynu bükük kabul eder yardım etmeyi.

Notlar:

 • 1999 yılında yedi dalda aday gösterildiği Cesar Ödülleri'nden en iyi montaj ve en iyi ses ödülleriyle ayrılmış.

İzleyenler ne demiş?

 • Eglencelik

  Senaryosu Luc Besson'un olunca karşıma bir Leon ya da benzeri film çıkacak zannetmiştim. Heyhat! Tamamen farklı. Hani nefes almadan hızlı konuşan tipler vardır ya, başroldeki adamda öyle işte.. Belki dublajda öyle yaptılar bilemiyorum ama ben sevmedim. Ne dediğini anlayana kadar sahne geçiyor. Çekimler çok iyi ama. Komik sahneler de var ustelik... Vaktiniz varsa seyredin..Ama çok birşey kaçırmadınız..
  Puan: 6
 • AdrenaliN!!!

  Ben hayatimi ikiye ayirdim. TÖ ve TS olmak üzere. Ve bu filmi ilk izledim sonra direk ehliyet aldim. Ask, heyecan, tutku, hiz, polis ne ararsan var. Efendi olun izleyin derim!!!
  Puan: 10
 • güzel olmuş bea

  valla film güzel. hoş artık tv de çıktı ama olsun. filmde aradığınız herşey var tabi filmi luc bessonun yapmış olması ayrı bir güzellik. 10 puan helaldir.
  Puan: 10
 • İzdüşüm

  Başlık bulamadım yoksa bi anlamı yok başlığın :) Salı gecesi elde çay-çerez ile izlenilecek, çayın üzerimize dökülmesine yol açacak, çişe reklamlarla gidilebilecek bi film. oturun izleyin anacım.
  Puan: 7